Persze el nem marad azért, csak csúszik kicsit.

Most már hivatalos, amit eddig csak sejteni lehetett: a jövő szombatra, vagyis október 26-án 13 órára kiírt Barcelona–Real Madrid bajnokit elhalasztják politikai okok miatt. Konkrétan a katalán függetlenségi zavargások miatt.

El Chiringuito TV on Twitter

? OFICIAL | El CLÁSICO del 26-O, APLAZADO. Barça y Madrid deberán acordar una nueva fecha antes del 21 de octubre. Si no hay acuerdo, Competición determinará el día.

Most a két csapat oldalán pattog a labda, hétfő 10 óráig meg kell állapodniuk az új időpontban: kettő merült fel, december 18. és december 7.. Utóbbi miatt azonban el kellene halasztani az arra a hétvégére tervezett Barcelona–Mallorca és Real–Espanyol meccseket, ezeket december 4-re hoznák előre. Tehát újabb bonyodalmakat okozna.

A Spanyol Labdarúgóliga bepróbálkozott azzal a spanyol szövetségnél, hogy ne Barcelonában, hanem Madridban rendezzék meg a meccset, de ebbe a Barca nem ment bele.

Eközben újabb konfliktus a két klub között:

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Lamine Yamal ismét olyat varázsolt, hogy alig hisszük el

Ez aztán a szivatás: nagy arccal kihagyta a tizenegyest, majd az ellenfél játékosai odamentek gratulálni

Brutálisan nagy gólt rúgott a rangadón a török középpályás

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
12% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
70% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés