A 87. percig azt láttuk, hogyan lehet semmissé tenni egy óriási el Clásico-győzelmet.

A Barcelona nagyon közel volt ahhoz, hogy gyakorlatilag értelmetlenné tegye a Real elleni sima győzelmet, elvégre, ha a következő fordulóban kikap a Rayo Vallecano pályáján, akkor annak a sikernek csak lelki és presztízsértéke marad.

Messi nélkül is ötöt vágott a Barcelona az el Clásicón

A meccs háromnegyede a Barcáé volt, Suárez hármat rúgott.

A bajnoki küzdelem szempontjából lenullázta volna az 5–1-et a Barca. Csakhogy egy elveszített meccset, a semmiből hozott vissza a Barcelona – gyenge, nézhetetlen, erőtlen játékkal. De egy felébredő Suárezzel.

A katalánok szereztek vezetést a 10. percben, az uruguayi a Real elleni mesterhármas után a Rayo ellen is betalált.

És itt be is fejezte a meccset a Barcelona, azt hitte, egy el Clásico-siker után nem érheti őket baj. Érte. Először Pozo egyenlített:

Majd García a vezetést is megszerezte. És teljesen megérdemelten, a Rayo jobb volt.

Azonban a legvégén bejött a kétségbeesett előreívelés, Piqué lefejelt labdáját Dembélé rúgta be.

Örülhetett volna az egy pontnak is a Barca, amilyen gyenge volt, Suárez mégis hármat hozott neki. Sergi Roberto beívelését kotora be a rövidbe. 2–3

Mivel az Atlético nem tudott nyerni, a Barca ideiglenesen növelte az előnyét négy pontra, de az Alavés vasárnap egy pontra megközelítheti.