Másodszor alkalmazták a vb-n a Prestianni-szabályt.
Mexikó 2–0-ra legyőzte Ecuadort a világbajnokság kieséses szakaszának első körében, a társházigazda egy rekordot is beállítva jutott be a vb 16 legjobb csapata közé.
A hajrában az ecuadori válogatott emberhátrányba került, miután Piero Hincapiét kiállították.
A védő lett a vb második olyan játékosa, aki azért kapott piros lapot, mert úgy mondott valamit az ellenfelének, hogy közben eltakarta a száját.
A FIFA azt követően vezette be az új szabályt, hogy tavasszal a Bajnokok Ligájában a Benfica és a Real Madrid meccsén Gianluca Prestianni vélhetően rasszista megjegyzést tett Vinícius Júniorral, a Real Madrid brazil futballistájával szemben, miközben eltakarta a száját. Egyértelműen azóta sem derült ki, mit mondott az argentin játékos, de az eset után eltiltották, a FIFA pedig szabálymódosítást iktatott be.
Piero Hincapié a második futballista a világbajnokságon, akit amiatt állítanak ki, hogy eltakart szájjal dumált, korábban a paraguayi Miguel Almirón kapott pirosat a törökök elleni csoportmeccsen.
Ez is érdekelhet:
Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben