Ronald Koeman elégedetten nyilatkozott a Nemzetek Ligája-sorsolás után, ugyanakkor tisztelettel is beszélt a csoport két kisebb csapatáról.

Magyarország Hollandiával, Németországgal és Bosznia-Hercegovinával fog egy csoportban játszani a Nemzetek Ligájában.

Marco Rossi magyar szövetségi kapitány azt mondta a sorsolást követően, a hollandok és a németek a favoritok, de a papírforma nem mindig igazolódik be a pályán:

Rossi a Nemzetek Ligája-sorsolásról: A papírforma nem mindig igazolódik be a pályán

A magyar szövetségi kapitány elmondta, mit gondol a Nemzetek Ligája sorsolásáról.

Hollandia szövetségi kapitánya, Ronald Koeman arról beszélt, hogy rosszabb sorsolást is kaphatott volna a holland válogatott:

„Lehetett volna rosszabb is. Érdekes csoportot kaptunk. Vegyük például Magyarországot. Kiválóan teljesít a nemzeti csapatuk az elmúlt években, biztosan nem lesz sétagalopp velük játszani. Ott vannak a németek, akiket természetesen kiválóan ismerünk. És Bosznia-Hercegovina, róluk kevesebbet tudunk, de nem véletlenül vannak az A-ligában. Minden csapatot komolyan kell vennünk”

mondta Koeman.

A németek szövetségi kapitánya, Julian Nagelsmann arról beszélt, hogy egyelőre nem foglalkozik a Nemzetek Ligájával:

„Egyelőre az Európa-bajnokságra fókuszálok, nem gondolok a Nemzetek Ligájára. Az Eb után lejár a szerződésem, ha a Nemzetek Ligájában is én leszek a szövetségi kapitány, akkor megpróbálunk megfelelően felkészülni, hogy megnyerjük a csoportot.”

 

A magyar válogatott a Nemzetek Ligájában is megkapta a németeket

Kisorsolták a Nemzetek Ligája csoportkörét.

(Kiemelt fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Senki sem tudta megközelíteni a norvégokat az éremtáblázaton

A Barcelona ellen mutatta be a hétvége dupla védését a kapus

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
8% Kevesebb mint egy éve
16% 1-3 éve
22% 4-7 éve
13% 8-10 éve
42% +10 éve