Győzelemmel kezdte a Nemzetek Ligáját Magyarország.

Az Eb-ezüstérmes angolokat fogadta a Puskás Arénában a magyar válogatott a Nemzetek Ligája első fordulójában. Egy korábbi büntetés miatt drukkerek nem mehettek a meccsre,  14 év alatti gyerekek azonban igen, így nagyjából 35 ezer néző előtt játszott Magyarország és Anglia.

A magyar válogatott kezdőjében különösebb meglepetés nem volt, az alapemberek közül Gulácsi, Szalai Attila, Orbán, Szoboszlai és Szalai Ádám is kezdett. Az angol kezdő is erős volt, Kane-nel, Alexander-Arnolddal, Mounttal és Maguire-rel kezdett többek között Gareth Southgate.

A kezdőcsapatok

Magyarország

Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Schäfer, Nagy Zs. – Sallai, Szoboszlai – Szalai Á.

Anglia

Pickford – Walker, Maguire, Coady – Alexander-Arnold, Rice, Bellingham, Justin – Bowen, Kane, Mount

Magyarország számára az elitligában minden esetleges pontszerzés bravúr, Marco Rossi a meccs előtt arra hívta fel a figyelmet, hogy a legfontosabb az lesz, hogy az angolok, az olaszok és a németek ellen is bátran futballozzanak a magyar játékosok.

Marco Rossi szerint félelem nélkül kell futballoznia a magyar válogatottnak

Az Anglia elleni meccs előtt nyilatkozott Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya.

Az Anglia elleni meccs első 45 percében ezzel teljesen elégedett lehetett Rossi. Az első félidőben a magyar válogatott volt a veszélyesebb, Szoboszlainak volt egy viszonylag nagy és egy kisebb helyzete, míg Szalai Ádám majdnem a kezdőkörből rúgott gólt. De csak majdnem, félidőben 0–0 volt az eredmény.

A második félidőben már nemcsak majdnem szerzett gólt Magyarország. A csereként beállt Reece James szabálytalankodott Nagy Zsolttal szemben a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest Szoboszlai Dominik laposan, pontosan rúgta Pickford kapujába:

A gólig minimum félgőzzel futballozó angolok a gólt követően felpörögtek, veszélyesebben is játszottak. Igazi ziccere azonban a magyar csapatnak volt, a csereként beállt Kleinheisler lövését védte Pickford a 81. percben, a kipattanó Schäfer elé került, ő azonban kihagyta a helyzetet.

Az angolok az utolsó percekben fölényben játszottak, de egyenlíteni már nem tudtak.

A magyar válogatott 60 év után legyőzte Angliát, és három ponttal kezdte a Nemzetek Ligáját.