Igaza van, ha Le Havre-ban ment, miért ne sikerülhetne Barcelonában is!

Fordulatos, jó kis meccset játszott a PSG és a Barcelona a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének odavágóján Párizsban. Mindkét csapat tudott vezetni, de végül a lefújáskor a Barcelona neve mellett állt a több gól.

Ötgólos meccsen győzte le Párizsban a Barcelona a PSG-t

A Barcelona idegenben szerzett előnyt a Bajnokok Ligája negyedöntőjében.

A 3–2-es Barca-győzelem ellenére egyik edző sem véli lefutottnak a párharcot, tegyük hozzá gyorsan, hogy teljesen igazuk is van. Xavi szerint továbbra is a PSG a favorit, de kisebbé tették a távolságot a két csapat között, mert kiválóan védekeztek.

Xavi a PSG legyőzése után sem gondolja azt, hogy a Barcelona a párharc favoritja

A katalán csapat edzője szerint továbbra is a francia bajnok az esélyes.

Luis Enrique hozzátette: „Ha megnézzük a többi negyeddöntőt, láthatjuk, hogy minden meccsen sok gól volt, ezen a szinten már minden csapat magas szinten játszik. A visszavágóra úgy kell tekintenünk, mintha egy döntő lenne.”

Majd megmagyarázta, miért juthatnak tovább:

Nincs kétségem afelől, hogy meg tudjuk fordítani a párharcot. A Ligue 1-ben például még nem is veszítettünk idegenben.

Való igaz, a francia bajnokságban még veretlen idegenben a PSG, a Le Havre, a Nantes vagy például a Reims otthona is be lett véve. De azt nem tette hozzá, hogy otthon is legutóbb szeptemberben kaptak ki, és három gólt is akkor szedtek be utoljára. És azt is tegyük hozzá, hogy az nem lesz elég Barcelonában, ha nem veszítenek.

A visszavágót kedden rendezik meg, és minden bizonnyal az is nagy meccs lesz.

A nap másik meccsén:

Az Atlético kihasználta a Dortmund hibáit, előnnyel utazik a visszavágóra

Nyert hazai pályán az Atlético Madrid, de a párharc nem dőlt el.

(Fotó: Valerio Pennicino - UEFA/UEFA via Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mondunk öt tuti tippet, hogy a sapkaszezonban is kifogástalan legyen a frizurád

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Így ünneplik gyönyörű és világhírű nők a karácsonyt

A Player kérdése: Nálad már beütött a karácsonyi kajakóma?
15% Naná, és nagyon keményen.
40% Igen, de menedzselhető.
45% Szerencsére nem.
Bonjour, Budapest! Francia pikniket tartottunk a Renault 4 E-Tech electric-ben
Hirdetés