A magyar női kézilabda-válogatott az olimpia negyeddöntőjében egy rendkívül szoros meccsen kikapott Svédországtól.

Csoportharmadikként zárt a magyar női kézilabda-válogatott az olimpia csoportkörében, a nyolc között pedig a másik csoport másodikjával, Svédországgal találkozott.

Előzetesen talán a legnehezebben megtippelhető negyeddöntő volt a svéd–magyar, és ezt az első félidő is alátámasztotta. Szinte végig a svédek vezettek, de a magyar válogatott egy néhány perces gyengébb, hibákkal tarkított periódust leszámítva jól tartotta magát, köszönhetően többek között a támadásban kiváló Klujbernek és Vámosnak – félidőben 16–15-re vezetett Svédország.

A 36. percben feljött döntetlenre a magyar csapat, két perccel később pedig először átvette a vezetést, 20–19 volt ide. Negyedórával a vége előtt Klujber Katrin tizedik gólja után ismét vezetett a magyar csapat, ez az egygólos előny tíz perccel a vége előtt is megvolt. Négy perccel a vége előtt iksznél emberelőnybe kerültek a svédek, sikerült kivédekezni, de támadásban jött egy hiba, egy perccel a vége előtt ismét döntetlen volt az állás. 40 másodperccel a vége előtt időt kért Magyarország, amely után támadhatott a vezetésért. A figura végén Vámos góljával átvette a vezetést a magyar csapat, a svédeknek 15 másodpercük volt, időt kértek, támadtak a döntetlenért. Egy átlövés után jött a svéd egyenlítés, ami azt jelentette, jöhet a kétszer ötperces hosszabbítás.

A ráadás három svéd góllal indult, az első félidőben nem tudott betalálni a magyar válogatott, amely nagyon elfáradt, és a hosszabbításban már nem tudta felvenni a versenyt a svédekkel.

36–32 lett a végeredmény, Svédország jutott az elődöntőbe.