Eggyel kevesebb fordulat kellett volna, így viszont döntetlenre végzett a magyar válogatott.

Hiába vezetett 2–0-ra és 3–2-re is Magyarország, végül csak egy pontot szerzett a 2022-es világbajnoki selejtezősorozat első meccsén.

Marco Rossi megint alaposan felkészítette a válogatottat, a lényegesen jobb erőkből álló, világranglista 19. helyezett lengyelek ellen úgy mentek el 2–0-ra Szalaiék, hogy a vendégcsapatnak helyzete sem volt. Aztán egy perc alatt két gólt rúgtak a lengyelek, totálisan szétesett a válogatott arra a néhány másodpercre.

Mégis felállt a magyar együttes és Orbán megint vezetést szerzett, de csak négy percre: villant Lewandowski. A 3–3 még úgy is fáj, hogy Lengyelország elvileg sokkal jobb csapat, de kétgólos előnyt nem szabadna leadni.

Magyarország–Lengyelország 3–3

Gólszerző: Sallai R. (6.), Szalai Á. (53.), Orbán (78.), ill. Piatek (60.), Józwiak (61.), Lewandowski (82.)

(Fotó: MTI; Laszlo Szirtesi - UEFA/UEFA via Getty Images)

Guardiola a Real Madrid elleni kiesés után: Jobbak voltunk náluk