A The Athletic szerint a Manchester Citynél Kevin De Bruyne fizetésével (is) próbálnak spórolni Lionel Messire.

A belga középpályás az elmúlt években egyértelműen a Manchester City legjobb futballistája volt, szenzációs irányító, a világ egyik legjobb játékosa. Ezzel természetesen a Man. Citynél is tisztában vannak, és mindent megtesznek azért, hogy De Bruyne már most aláírja az új szerződését.

Mindezt viszont úgy akarják elérni, hogy a játékos belemenjen abba, hogy az új kontraktusával kevesebbet keressen, mint a mostanival. Az Athletic szerint a City ezzel próbál pénzt spórolni Lionel Messi bérére.

A manchesteriek már tavaly nyáron közel voltak a hatszoros aranylabdás leigazolásához, de Messi végül maradt Barcelonában. Szerződést viszont továbbra sem hosszabbított, nemrég azt nyilatkozta, hogy csak a szezon befejezése után fog dönteni arról, hogy hol folytatja a karrierjét. Jelenleg három opció tűnik reálisnak: marad Barcelonában, vagy eligazol a Manchester City, Paris Saint-Germain kettős egyikéhez.

Visszatérve De Bruynéhez: a The Athletic szerint a játékos nem feltétlen örül az új szerződésjavaslatnak, de végül minden bizonnyal hosszabbítani fog. Ezt igazolta az olasz átigazolási guru, Fabrizio Romano is, aki szerint csak idő kérdése a hosszabbítás, a Man. Citynél teljesen biztosak abban, hogy De Bruyne maradni fog a csapatnál.

A futballisták szerint a City karmestere az év játékosa a Premier League-ben

Korábban a Futballszakírók Szövetsége Jordan Hendersont választotta a szezon játékosának, az angol bajnokság futballistái azonban más véleményen vannak.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Reklamált, majd pillanatokkal később szerzett egy nagy gólt a ZTE játékosa

Ronaldinhót idéző gólt szerzett a City játékosa, Guardiola azonban így is foghatja a fejét

70 méterről vágta be a bajnokság gólját a Real Madrid futballistája

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
25% Persze, nagyon várom már a futamokat.
15% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
43% Nem érdekel az F1.