Gazdag Dániel betalált az MLS döntőjében, később viszont a tizenegyesrúgások során hibázott, csapata drámai körülmények között veszítette el a finálét.

A Philadelphia Union és a Los Angeles FC játszotta az amerikai bajnokság döntőjét. A szezonban remeklő Gazdag Dániel ezúttal is villant, az 59. percben az ő góljával egyenlített a Union:

90 perc után 2–2 volt az eredmény, a Philadelphia a 124. percben Elliott góljával megszerezte a vezetést, borzasztó közel került a bajnoki címhez, de Gareth Bale a 128. percben egyenlített – kilenc perc volt a hosszabbítás hosszabbítása egy sérülés és kiállítás után. 3–3 után jött a tizenegyespárbaj, Gazdag csapatából elsőként ment büntetőt rúgni, de kihagyta, miután a rúgás pillanatában elcsúszott. Ahogy az őt követő két csapattársa is hibázott, míg a Los Angelesből csak az elsőként rúgó Tello rontott.

A Los Angeles FC fordulatos, izgalmas meccsen lett tehát bajnok. Gazdag Dániel 37 meccsen 24 góllal és hat gólpasszal zárta a szezont.

Összefoglaló:

MLS, döntő

Los Angeles FC–Philadelphia Union 3–3 (1–0, 2–2, 2–2) – tizenegyesekkel 3–0
Gólszerző: Acosta (28.), Murillo (83.), Bale (120+8.), ill. Gazdag (59.), Elliott (85., 120+4.)

A Barcelona ügyesen keverte a lapokat, történelmi szerződést írhat alá a Nike-val