A Leipzig idegenben 1–0-ra legyőzte a tavalyi döntős Tottenhamet a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első meccsén. A lefújás után Mourinho a sok sérültre panaszkodott, de megígérte, az utolsó pillanatokig küzdeni fognak.

A Tottenham nincs könnyű helyzetben, hiszen valószínűleg a szezonban Kane és Szon már nem játszhat, vagyis a csapat két legfontosabb támadójátékosára nem számíthat Mourinho, és szintén sérül Moussa Sissoko is.

„A jelenlegi helyzetünk, ahhoz hasonlít, mint hogyha harcolnunk kellene egy olyan fegyverrel, amelyben nincsenek golyók. Megtettünk mindent, amit tudtunk, és ha mi rúgjuk az első gólt, teljesen más meccs lett volna. Tudják, hogy Lamelának hány edzése volt a csapattal? Nulla. Sérülésből rögtön visszatérve játszott a Bajnokok Ligájában.

Nem az eredmény miatt aggódom, a párharcot meg lehet fordítani. De két nap múlva ismét játszunk. Lucas fáradt, Bergwijn fáradt, Lo Celso fáradt. Ha csak ez a meccs lenne, nem aggódnék, de játszanunk kell a Premier League-ben, az FA-kupában, és a jelenlegi helyzetünkben ez nehéz”

– mondta José Mourinho.

Gulácsi Péter meccs utáni nyilatkozata:

Gulácsi: Ez a legmagasabb szint, amelyen valaha játszottam

Szenzációsan védett a Lipcse magyar kapusa a BL-ben.

(Fotó: Getty Images; via)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

13 másodperc alatt, egyetlen kőkemény ütéssel KO-zta ellenfelét a nehézsúlyú bokszoló

Borbély Balázs az ETO bajnoki címe után: A mai napot magamra tetováltatom

Nyolc év után véget ért a Fradi uralma, az ETO az új magyar bajnok

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
25% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.
A limitált champagne-ritkaság, ami felkavarhatja a piacot és a gyűjtők egyik kedvence lehet
Hirdetés