Rafael Nadal visszalépett a wimbledoni elődöntőtől.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az Australian Open és a Roland Garros idei bajnoka, a 22-szeres Grand Slam-győztes Nadal a wimbledoni negyeddöntőben egy majdnem négy és félórás meccsen, öt szettben győzte le az amerikai Taylor Fritzet.

Nadal behúzta az év egyik legjobb meccsét, de ennek súlyos ára volt

Lehet, hogy nem tud kiállni az elődöntőre a 22-szeres Grand Slam-bajnok.

Nadalt többször ápolni kellett, a családja egy adott pontot azt kérte tőle, adja fel a meccset, de az óriási küzdő spanyol folytatta, és végül továbbjutott. Az viszont már a negyeddöntő után ismert volt, hogy megsérült a hasfala, azt nyilatkozta, nem tudja, képes-e folytatni a tornát.

Most már biztos, hogy nem,

Rafael Nadal visszalépett a Nick Kyrgios elleni pénteki elődöntőtől.

Kyrgios így bejutott karrierje első Grand Slam-döntőjébe, míg Nadal számára véget ért a torna, miután kiderült, hogy elszakadt a hasfalizma.

„Azért hoztam meg ezt a döntést, mert úgy érzem, hogy a jelenlegi állapotomban nem tudok még két meccset nyerni. Nem akarok úgy pályára lépni, hogy ne legyen esélyem elérni a céljaimat. És arra is megvan az esély, hogy az állapotom romlana”

nyilatkozta Nadal a sajtótájékoztatón, amelyen bejelentette a visszalépését.

(Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Foci-vb-kvíz: Mutatunk egy fotót, melyik játékos NEM szerepel rajta?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
19% Franciaország
16% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
18% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés