Érthető módon elégedetten nyilatkozott a németek szövetségi kapitánya.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Németország 5–0-ra legyőzte Magyarországot a Nemzetek Ligája első fordulójában:

Kegyetlen nagy verésbe szaladt bele a válogatott Németországban

Öt gól, két kapufa és megannyit helyzet a német oldalon. Más liga volt ez most.

A németek szövetségi kapitánya, Julian Nagelsmann elégedetten nyilatkozhatott a könnyű győzelem után:

„Úgy gondolom, megérdemelt ez az eredmény, az első tíz perc nem volt annyira könnyű, túl sok kisebb hibát követtünk el. Nem volt sok helyzetünk, viszont tizenöt perc után egyre jobbak voltunk a labdával és egyre több esélyünk volt. Az első félidőben született egy gól, utána a letámadásunk, a labdabirtoklásunk is megfelelő volt, bár a védekezésből való átállás nem ment mindig jól, de aztán a második félidőben nagyon jól mentek a dolgok”

– mondta, majd így folytatta:

„Jó utat választottunk, ma egyszerűbb volt helyzeteket létrehoznunk, az Eb alatt nem volt ilyen egyszerű, ott olykor 6-7 játékos is útban volt, most adott esetben kevesebb játékos volt hátul, könnyebb volt helyzetbe kerülnünk”

– utalt a nyári Eb-re, ahol 2–0-ra nyert Németország.

Ez is érdekelhet:

Rossi: Ha nem tudunk erre reagálni, akkor mindenkinek el kell tűnnie a színről

Marco Rossi szövetségi kapitány higgadtan beszélt súlyos következményekről a németek elleni vereség után.

(Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Egy párharc már biztosan ismert a foci-vb kieséses szakaszában

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott