Pep Guardiola tudja, hogy a Manchester City számára mennyire fontos lenne a Bajnokok Ligája megnyerése, ennek ellenére nem görcsöl rá a sorozatra, legalábbis ezt mondja.

A Man. City Guardiolával zsinórban két bajnoki címet szerzett, a Bajnokok Ligájában azonban nem megy a csapatnak, a katalán edzővel a legjobb eredménye a negyeddöntő a Citynek.

A rajongók és a közvélemény a BL-győzelmet tartja prioritásnak, ezzel minden bizonnyal Guardiola is tisztában van, ennek ellenére megpróbál nem rágörcsölni a BL-re.

Nem leszek öngyilkos, ha nem nyerem meg a Bajnokok Ligáját, de mindent meg fogok tenni az elkövetkező periódusban ezért.

Mondta Guardiola, aki szerint a vezetőség részéről nincs nyomás rajta.

A City a csoportkör első fordulójában 3–0-ra verte a Sahtart, ma a Dinamo Zagrebbel játszik, a csoportban még az Atalanta szerepel. Vagyis a City a csoport toronymagas esélyese, vélhetően simán fog a 16 közé jutni.

Szintén Guardiola:

(via; Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Jürgen Klopp tisztázta a helyzetet azzal kapcsolatban, hogy a Real Madrid edzője lesz

Zinédine Zidane-t a világbajnokság után hivatalosan is bejelentik szövetségi kapitányként

Marco Rossi utólag behívott két tapasztalt játékost a magyar válogatott keretébe

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Az Egyik csata a másik után kapta az Oscar-díjat. Te láttad?
20% Igen, nagyon bejött.
34% Igen, de nekem annyira nem adta.
27% Nem láttam, de megnézem.
20% Nem láttam és nem is tervezem.
Miért lett hirtelen mindenki kicsit barista?
Hirdetés