Roger Federernek nem jött össze a bravúr, Novak Djokovic jutott elsőként az Australian Open férfi döntőjébe.

A két teniszfenomén 50. alkalommal játszott egymás ellen: 26–23-ra vezetett a szerb. Grand Slam-tornán legutóbb 2012-ben nyert Federer Djokovic ellen.

A svájci számára a lehető legjobban indult a meccs, breakelt már az elején, agresszívan játszott, rövid pontokat nyert. Lehetősége volt a dupla breakre is, Djokovic azonban előbb hárított három breaklabdát, majd kiengyelített, és rövidítésben behúzta az első szettet.

Az egyértelmű volt, hogy Federernek akkor van esélye, ha rövid pontokat játszanak és nem kerül szetthátrányba. Ilyen szempontból végül a lehető legrosszabbul alakult a svájcinak az első játszma: több mint egy órán át tartott, és nem is tudta megnyerni.

A második és harmadik játszma már nem volt annyira szoros, Djokovic kontrollálta a meccset, három játszmában, két óra 18 perc alatt jutott az Australian Open döntőjébe.

Djokovic tehát döntős, vasárnap karrierje nyolcadik Aus. Open győzelméért fog játszani, ellenfele a Zverev–Thiem meccs nyertese lesz.

#AusOpen on Twitter

?? U-N-S-T-O-P-P-A-B-L-E ?? @DjokerNole def. Roger Federer for the 27th time 7-6(1) 6-4 6-3 to earn the chance to play for his 8⃣th #AusOpen title ? #AO2020 https://t.co/Hy7lu8AIHo