Zsinórban másodszor, összesen pedig negyedszer lett Európa legjobb klubcsapata a Győri Audi ETO.

Domináns játékkal jutott a BL-döntőben a Győr, ahol az a Vardar Szkopje következhetett, amit az előző idényben drámai csatában, csak a hosszabbításban tudott legyőzni a magyar csapat.

A történelem szinte megismételte önmagát

Az első félidei rövid zárlat után a győriek – háromgólos előnyből egy gólos hátrányt hoztak össze 10 perc alatt –, csak futottak az eredmény után, de olyan baromi szívósan, ahogy az ilyenkor elvárható a profi játékostól/klubtól.

És ennek meg is lett az eredménye, a második félidő végén a tavalyi döntő fordított forgatókönyvét hozták össze a lányok: most a győriek voltak emberhátrányban (az utolsó négy percben), mégis ki tudták harcolni a döntetlent és hosszabbítást.

A kétszer öt perc hosszabbításban aztán nem ismert kegyelmet az ETO, közel hibátlan védekezéssel és támadójátékkal behúzták zsinórban második, történetének pedig negyedik BL-címét

EHF Champions League on Twitter

FINAL RESULT ⚔ final match @audietokc_gyor 27:26 @VardarZRK #ehfcl #ehffinal4 #budapest2018

Micsoda libabőrös meccs volt ez? Szép volt lányok!

Ez azt is jelent, hogy Ambros Martín BL-győzelemmel búcsúzik Győrtől.

Ahogy az előző idényben, így most is a román CSM Bucurestié a BL-bronz, miután 31–30-ra legyőzte az orosz Rosztov-Dont.

(Fotó: MTI / Illyés Tibor)

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán