Noah Lyles véghezvitte azt, amire legutóbb Usain Bolt volt képes.

A budapesti atlétikai világbajnokságon az amerikaiak sprintere, Noah Lyles nyerte a férfi 100 méteres síkfutást még a hét elején. Lyles 200 méteren még nagyobb favorit volt, azért futott, hogy zsinórban harmadszor is a táv világbajnoka legyen. A pénteki döntőben esélyeshez méltóan versenyzett az amerikaiak 26 éves sprintere, nagy előnnyel, magabiztos futással lett világbajnok.

Lyles ezzel duplázott, a 100 után a 200 métert is megnyerte, hasonlóra legutóbb Usain Bolt volt képes még 2015-ben.

Az amerikai 19.52-es idővel lett aranyérmes, a második helyen honfitársa, Erriyon Knighton végzett, a bronzérmes Botswanából Letsile Tebogo lett.

A döntő:

Az atlétikai vb-n történt:

Félelmetesen nagyot esett a jamaicai távolugró a vb-döntőben

Carey McLeod megcsúszott, majd óriásit esett.

Atlétika-vb: összeütközött két sportolókat szállító golfkocsi, megsérült egy versenyző

El kellett halasztani a 200 méteres futamot, amire indultak, mert megsérült az egyik futó szeme.