Toronymagas favoritként érkezett Budapestre az olimpiai bajnok Jakob Ingebrigtsen, de kikapott 1500 méteren. Josh Kerr lett a világbajnok.

Jakob Ingebrigtsen topfavoritként és olimpiai bajnokként érkezett a budapesti atlétikai világbajnokság 1500 méteres versenyére. A norvég csodafutó a tavalyi világbajnokságon kikapott 1500 méteren, és hiába volt a legnagyobb esélyes, végül Budapesten is be kellett érnie a második hellyel. A döntőben óriási meglepetésre ugyanis kikapott a britt Josh Kerrtől, aki nagyjából 200 méterrel a vége előtt megelőzte az addig szinte végig első helyen futó Ingebrigtsent, és onnan már nem is tudott visszaelőzni a norvég.