Megvan az első aranyérmünk.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Veres Amarilla aranyérmet nyert a kerekesszékes vívók párbajtőrversenyében csütörtökön a tokiói paralimpián.

A nők A kategóriás küzdelmében – azaz a vívás szempontjából kevésbé sérültek között – Veres a csoportjából simán jutott tovább négy győzelemmel és egy vereséggel, ezzel együtt a 16 fős mezőny hiányos 16-os tábláján így is vívnia kellett. Ott előbb az amerikai Shelby Jensent fölényesen, 15:5-re verte, majd az orosz Alena Jevdokimovát nagy küzdelemben 15:13-ra múlta felül. A fináléért taktikus vívással győzte le, ugyancsak 15:13-ra a kínai Csing Pient,

a döntőben pedig egy másik kínai vívóval, Zsung Csinggel mérkőzött, és hátrányból fordítva 15:12-re nyert.

A magyarok közül korábban csak Szekeres Pál tudott győzni kerekesszékes vívásban paralimpián. Veres Amarilla a magyar küldöttség második érmét szerezte Tokióban az után, hogy szerdán Konkoly Zsófia (S9) második lett 400 méteres gyorsúszásban.

(MTI; fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Egy egész nemzet megnyugodhat, levették az átkot a foci-vb egyik legnagyobb sztárjáról

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
21% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott