Portugália az Eb-hez hasonlóan, a Konföderációs Kupa csoportmeccsét is döntetlennel kezdte, pedig eggyel több gólt rúgott Mexikónál. Az a fránya videobíró.

Mexikó simán felvette a versenyt a tornára Európa-bajnokként érkező Portugáliával, a nem túl nagy iramú és izgalmas meccs 2–2-es döntetlen végeredménye teljesen jogos. Ennyi volt mindkét csapatban, két-két gól – illetve CR-ék lőttek még egyet, amit a videobíró nem adott meg –, de se több, se kevesebb.

Portugália–Mexikó 2–2 (1–1)
Gólszerzők: Quaresma (34.), Cédric (86.), ill. Hernandez (42.), Moreno (91.)

Az A-csoport másik meccsén a házigazda oroszok hozták a köztelezőt Új-Zéland ellen, így jelenleg Oroszország (3 pont, +2-es gólkülönbség), Mexikó (1 pont, 0), Portugália (1 pont, 0) és Új-Zéland (0 pont, -2) az állás.

Ma este 20:00-tól a B-csoport is megkezdi küzdelmeit, Kamerun játszik Chilével, holnap pedig 17:00-tól Ausztrália Németországgal.

Gólok

• 34. perc – Ronaldo labdát kap, de majdnem elcselezi magát a tizenhatoson belül, végül csak megtalálta a középen érkező Ricardo Quaresmát, aki miután pazar mozdulattal elfektette  a kapust, belőtte, amit be kellett (1–0):
  • 42. perc – Javier Hernandez azt csinálta, amiben a legjobb, az ötösről fejelte be a jobbról érkező beadást (1–1):
  • 86. perc – Cédric Soares nyolc méterről lőtt megszerezte első találatát a válogatottban  (2–1):
  • 91. perc – Moreno szögletből Fontéval a nyakán fejelt gólt (2–2):