A Fradi a genki gólnélküli meccs után itthon is döntetlent játszott a belga csapattal az UEFA Európa-Konferencialigában, de Dejan Stankovic nem teljesen elégedett az eredménnyel.

A szerb edző a meccs után így értékelt:

Egy elég nehéz mérkőzésen vagyunk túl, mindkét csapat nyíltan, intenzíven, szervezetten játszott. Lehetnék elégedett a végeredménnyel, de nem vagyok teljesen az, el kell, hogy fogadjam ezt az eredményt.

A lefújás után gratuláltam a játékosoknak, hiszen csapatként voltak jelen a pályán, küzdöttek a végsőkig. Ezen a szinten nagyon apró dolgokon múlhat a különbség. Ettől függetlenül még nem végeztünk, két mérkőzés van hátra a csoportkörből. Itthon, 20 ezer szurkoló előtt játszani nagyon nagy dolog, hiszen ők adják azt a pluszt, ami nekünk kell a pályán.”

Továbbra is veretlen a Fradi, itthon is ikszelt a Genkkel

Oda-vissza nem bírt egymással a Fradi és a Genk, de az Üllői úton legalább születtek gólok.

Dejan Stankovic beszélt arról is, hogy meddig tartható az intenzív játék.

„Ez normális, hiszen háromnaponta játsszunk mérkőzéseket. Csak meg kell nézni, hogy a legjobb csapatok Európában hányszor cserélik a kezdő tizenegyüket.

A Fradi Magyarország legjobb csapata, de jobbnak is kell lennünk mindenkinél. Nyilván nekünk is kell rotálnunk, fontos a jó regeneráció. Jó úton járunk, de szeretnénk, ha ez az út még jobb lenne.

Folyamatosan olyan mérkőzéseknek vagyunk kitéve, mint a mai, láthattuk, hogy nagyon intenzív volt, még a 98. percben is szerettünk volna gólt lőni. Ez az az út, amire szeretném vezetni a játékosaimat.”

A bekapott gól mellett nem ment el szó nélkül.

„A játékvezető nem adott lehetőséget a cserére, ezért abban a pillanatban kilenc mezőnyjátékossal voltunk jelen a pályán. Láttunk már olyat, hogy 10-12 percet is hosszabbítottak egy meccsre, ezért nem értem, miért nem lehetett várni a cserére.

A másik dolog az apró részletek, amiket próbáltam elmagyarázni. Nagyon is jó úton járunk, optimista vagyok ezzel kapcsolatban. Erős csapatunk van, erős személyiségekkel, jó játékosokkal. Mindig elmondom a játékosoknak, hogy legyenek boldogok, hogy a Ferencváros mezét ölthetik magukra.”

Wouter Vrancken, a Genk vezetőedzője egyetértett a Ferencváros vezetőedzőjével abban, hogy ez nem egy Ekl-szintű csoport.

„Nagyon jó volt látni azt az energiát a pályán, amit a meccs nyújtott, egy ilyen atmoszférában játszani idegenben is jó érzés.”

Dejan Stankovic: Az én csapatom sosem adja fel, én ilyen vagyok!

A Fradi kedden kinevezett vezetőedzője olyan csapatot ígér, amely mindig nyerni akar.

(Forrás, fotó: fradi.hu)