Nem sok esélye volt a Milannak az első meccsen, kellemes előnybe került az Inter.

Ebben a naptári évben már harmadszor játszott egymás ellen a két milánói klub, de egyértelműen a mostani meccs volt a legfontosabb, elvégre a Bajnokok Ligája elődöntőjében került össze a két városi rivális. És akárcsak az előző két meccsükön, most is

az Inter nyert, és most is lehozta a meccset kapott gól nélkül, 2–0-ra behúzta a BL-párharc első felvonását.

Ráadásul már bő tíz perc alatt eldőlt a mérkőzés, a kék-feketék állva hagyták a papíron hazai pályán játszó Milant. Előbb Edin Dzeko előzte meg a védőjét egy szöglet után és izomból bebelsőzte a kapuba labdát. 0–1

Két perccel később, a 11. percben megduplázta előnyét az Internazionale, Mhitarjan rúgott gólt Dimarco indítása után. 0–2

Hiába birtokolta 60%-ban a labdát a Milan az első félidőben, az Internek volt 13 kapura lövése, a rossonerik védelme átjáróház volt, elöl pedig a legjobbjuk, Rafael Leão nélkül veszélytelenek voltak. A második félidőben sem ment jobban a Milannak, az első kaput eltaláló lövésre a hosszabbításig kellett várni.

Az Inter kétgólos előnnyel várja a keddi visszavágót, és a korábbi eredményeket elnézve, alighanem meg is őrzi.