Anglia beárazta Iránt, így a csoport másik továbbjutó helyéért öldöklő harc megy az USA és Wales között.

Az angol B-nek csúfolt Wales legutóbb 1958-ban járt világbajnokságon, akkor mindhárom csoportmeccsén ikszelt. Ezt a sorozatot nem akarta megtörni, így 2022-ben is egy döntetlennel kezdett, ezúttal az USA ellen.

Az amerikaiak kezdték jobban a meccset, nagy nyomás alá helyezték Walest, ami a 36. percben góllá is érett: Christian Pulisic adott remek labdát Timothy Weah-nak, aki meglépett a védőjétől, majd egyből elpasszolta Hennessey mellett.

Az Egyesült Államok kiválóan játszott az első félidőben, egyértelműen vitte a játékrészt, mint ahogy a másodikat meg az európaiak. Wales kegyetlenül összekapta magát a szünetben és a második félidőben dominált. A 82. percben pedig Bale tizenegyesével egyenlített is,

kialakítva az 1–1-es végeredményt, ami abszolút igazságos volt, mindkét csapat behúzott egy-egy félidőt.

Ezzel Anglia A-csapata járt a legjobban, mert pontelőnnyel vezeti a csoportot.

Foci-vb, B-csoport, 1. forduló

  • Egyesült Államok–Wales 1–1 (1–0)
  • Gól: Weah (36.), illetve Bale (82. – tizenegyesből)

A mai nap többi vb-meccsén:

Anglia hatot rúgott az első meccsén

Simán nyerte az első csoportmeccsét Anglia a vb-n, Iránnak esélye sem volt.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Csoda a Bajnokok Ligájában: Idegenben 0–3, hazai pályán 5–0 és történelmi továbbjutás

Rüdiger a fejen térdelt ellenfelének üzent: Ha bántani akartam volna, nem kelt volna fel a földről 

370 ezer forint a legdrágább, 27 ezer a legolcsóbb jegy a budapesti BL-döntőre

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Az Egyik csata a másik után kapta az Oscar-díjat. Te láttad?
18% Igen, nagyon bejött.
33% Igen, de nekem annyira nem adta.
31% Nem láttam, de megnézem.
17% Nem láttam és nem is tervezem.
Hirdetés