A 32 éves Verrasztó Dávid negyedik helyen végzett a tokiói olimpián 400 vegyesen a mezőny legidősebb tagjaként.

Az előző olimpiák nem feltétlen úgy sikerültek, ahogy azt elvárta, eltervezte Verrasztó Dávid, most viszont sikerült döntőbe jutnia, ahol negyedik helyen végzett. A magyar úszó sokáig az éremért harcolt, szoros versenyben végül holtversenyben a negyedik lett.

A döntő után elégedett volt az úszásával, némiképp megkönnyebbülten, a tőle megszokott őszinte stílusban nyilatkozott.

A férfiak 400 vegyesét az amerikai Chase Kalisz nyerte, a második honfitársa Jay Litherland lett, a bronzérmet az ausztrál Brendon Smith szerezte meg.