A Manchester United korábbi támadója a BBC podcastjében nyílt meg őszintén. Amit eddig sejtettünk, az most már tény: komoly alkoholproblémái voltak.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A 120-szoros angol válogatott csatár nagyon fiatalon, 16 évesen került be a Manchester United felnőttcsapatába, de tinédzserként nem kezelte jól a hirtelen nyakába zúduló népszerűséget. Rooney most a BBC podcastjében vallotta be, hogy az egyszerű, de nem túl praktikus megoldáshoz nyúlt: az alkoholhoz.

A húszas éveim elején az alkohol jelentett számomra a menedéket. Napokig nem mozdultam ki otthonról, és addig ittam, amíg ki nem ütöttem magam.

Voltak mellettem emberek, akiktől kérhettem volna segítséget, mégse tettem. Nem akartam másokat magam körül tudni, mert mindig feszélyezve éreztem magam ebben az időszakban. Úgy éreztem, cserben hagyom a körülöttem lévőket, és fogalmam se volt, ezt hogy kéne kezelnem.”

A még mindig csak 38 éves Rooney – aki jelenleg a Birmingham menedzsere – hozzátette: ma már nem fél a problémáival kapcsolatban megnyilatkozni, mert abban bízik, hogy másokat is segíthet azzal, ha megosztja a történetét.

Ez is érdekelhet:

Játszott a BL-ben, heti 8000 fontot keresett a Chelsea-nél, most hajléktalan

Az alkohol nyert, megtörte a tehetséges focistát. De van második esély.

(Forrás: BBC, Nemzeti Sport)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Azt tudtad, hogy Messi nagyon beteg volt? És azt, hogy az első szerződését egy szalvétára írták?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
20% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott