A bolygónk ismét emlékeztetett minket kiszámíthatatlan és gyakran kifejezetten drámai természetére.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

Szombaton az időjárás drámai különbségeket mutatott a világ különböző részein. Ausztrália belső vidékein a hőség elérte a 40-46 Celsius-fokot, ami még az ottani viszonyokhoz képest is extrémnek számít. Ezzel szemben Szibéria Ojmjakon és Verhojanszk környékén a tél minden erejét megvillantotta, ugyanis a hőmérséklet hajnalban -50 fok körül alakult.

A két szélsőség között így majdnem 100 Celsius-fok különbség mutatkozott egyetlen napon belül, vagyis bolygónk ismét emlékeztetett minket kiszámíthatatlan és gyakran kifejezetten drámai természetére.

Észak-Amerikában is jelentős hidegbetörés volt tapasztalható, ahol a -48 fokos értékek sem ritkák. Közép-Európában azonban sokkal enyhébb légtömegek uralkodnak, és a következő napokban már inkább az olvadás lesz a jellemző.

(Forrás: Időkép, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

A Hold évmilliárdok óta titokban lakmározik a Föld légköréből

Úgy tűnik, a Hold nemcsak hűséges kísérőnk, hanem lassan, szinte észrevétlenül „elszív” egy keveset a Föld légköréből is.

Megalkották a kereket, ami menet közben alkalmazkodik a zord terepviszonyokhoz és az extrém körülményekhez

Ez a kerék, ami olyan alkalmazkodóképességet kínál ráadásul valós időben, amire a hagyományos járművek egyszerűen nem képesek.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Nemcsak furcsa, de egyenesen kínos hibát produkálnak az új iPhone-ok, azonnal frissíts!

Ez a vállról indítható, vízen úszó hangbomba lehet a házibuli lelke

A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
46% Igen
46% Nem
8% Már voltam idén külföldön nyaralni
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés