365 nap helyett 366 napból fog állni 2024.

Egy nappal hosszabb lesz az idei év: 2024 szökőév, ami azt jelenti, hogy a február hónap egy nappal hosszabb lesz, vagyis idén nem 28, hanem 29 napból áll majd.

Tévesen él a köztudatban, hogy február 29-e a szökőnap, ugyanis az valójában a február 24. – ennek naptártörténeti okai vannak.

Miért kell ez a plusz nap?

Míg a naptár mindig ugyanannyi napot tartalmaz, az évszakok és a csillagászati események nem egész számú napok szerint ismétlődnek, így a Gergely-naptárunk minden évben elcsúszik egy kicsit a világ eseményeihez képest. Minden negyedik évben pedig ezzel az extra hozzáadott nappal hozzuk összhangba a naptári évet a csillagászati évvel (tropikus év), vagyis korrigáljuk a kettő közötti eltérést – fontos, hogy ezt nem szabad összekeverni a szökőmásodpercekkel (vagy ugrómásodperc), amelyek az órát hozzák szinkronba a nap hosszával.

Szökőév minden minden olyan évszám, ami maradék nélkül osztható néggyel, de nem osztható százzal, kivéve, ha az évszám osztható négyszázzal.

(Forrás: Wikipédia, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Ezt látják az asztronauták, amikor kilépnek a világűrbe a Nemzetközi Űrállomásból

Akinek tériszonya van, annak nem biztos, hogy bejön a következő felvétel, pedig micsoda látvány.

Ezekre kerestek rá a legtöbbet a Google elmúlt 25 évében

A negyed évszázad legfelkapottabb Google-keresései.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
38% Van még idő, majd decemberben!
Hirdetés