Kétségtelenül ambíciózus terv, bár a referencia nem túl meggyőző.
Kicsivel több mint egy hónappal a Titan expedíciós tengeralattjáró tragédiája után – ami öt ember halálát követelte –, a merülőhajót működtető cég, az OceanGate társalapítója, Guillermo Söhnlein arról beszélt az Insider-nek, hogy nem szabad hagyni, hogy a közelmúlt sajnálatos eseményei elnyomják az ambícióinkat, és az emberiségnek továbbra is az innováció határait kell feszegetnie.
Bár az OceanGate júliustól felfüggesztette minden tevékenységét, ez még nem jelenti a cég végét. Söhnleintől lehet tudni, hogy – a fentebb elhangzottak jegyében – egy újabb nagy dobásra készülnek a céggel:
2050-re ezer embert küldenének a Vénusz légkörébe, akik egy ott keringő űrállomáson élhetnének.
A Vénusz – amely méretében és tömegében nagymértékben hasonlít a Földhöz, emiatt gyakran hívják a Föld testvérének is – a Naprendszer legmelegebb bolygója. A légköre több mint 95%-át szén-dioxid alkotja, felhőiből kénsav záporozik, a légköri nyomása pedig több mint 92-szerese a Földének. Ugyanakkor Söhnlein szerint több olyan kutatás is van, amelyek szerint a Vénusz atmoszférájának van egy olyan szakasza (a felszíntől mintegy 61 km-re), ahol az emberek élhetnének, miután a hőmérséklet is alacsonyabb és a nyomás is kisebb.
Nem világos, hogy ennek a lebegő kolóniának mi értelme/haszna lenne az emberiség szempontjából, mindenesetre az üzletember szerint ez a projekt messze nem olyan őrült, amilyennek látszik/hangzik, sőt
„ez kevésbé ambiciózus, mint az, hogy 2050-re egymillió embert juttassanak a Mars felszínére”.
(Forrás: Insider, fotó: ESA, nyitókép: Getty Images)
Ez is érdekelhet: