Ahogy már biztosan hallottál róla, a NASA újabb marsjárót tett le sikeresen a vörös bolygón, most pedig kiadták a videót, amin az látszik, milyen volt a hangulat az irányítóközpontban az InSight landolása közben.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A feszült csend egycsapásra váltott át riói karneválba abban a pillanatban, ahogy a "touchdown confirmed" (vagyis "a földet érés megerősítve") üzenet elhangzott.

VICE News on Twitter

Touchdown confirmed!": We've landed in Mars #NewSpaceRace https://t.co/AGyMt5Nb0X

Nekünk kicsit ugyan hiányoznak a székek alól spontán előkerülő trombiták, konfettik, hidrogénnel töltött lufik, de cserébe ez a pacsi annyira epic, amilyet tényleg csak NASA-mérnökök találhatnak ki:

NASA on Twitter

What was your reaction to today's #MarsLanding? ? STEP 1: Reply with a GIF or photo of your reaction STEP 2: See how others reacted by taking a look at this @Twitter moment: https://t.co/39T6BFwgNj https://t.co/6YULrFsiEs

Csodálkoznánk rajta, ha nem lenne belőle mém, pláne, hogy az internet az InSightot is abban a pillanatban szétmémelte, ahogy földet ért.

Üzenet az emberiségnek: a Mars a marslakóké, húzzatok haza!

Az egyik mém a sok közül, amely az InSight robotgeológus landolása után született. Érdemes csekkolni a többit is.

(Nyitókép: Bill Ingalls/NASA)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
30% Argentína
23% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott