Az Apple-nek momentán van nagyobb problémája is az FBI miatt, de azért jó tudni, hogy még ilyenkor is oda tudnak figyelni az apró részletekre. Most például az OS X legújabb verziójának jelmondatát korrigálták egy kicsit a weboldalukon, ugyanis eredeti formájában enyhén félreérthető volt.

Az El Capitan névre keresztelt operációs rendszer szlogenje úgy szól, hogy "more to love with every click", ami szabad fordításban nagyjából azt jelenti, hogy minden egyes kattintással több dolgot fogsz szeretni benne. Igen ám, csak hogy a "click" szó ezzel a betűtípussal szedve többek szerint is inkább "dicknek" volt olvasható, ami meg ugye faszt jelent angolul.

Bár az új jelmondat szerintünk sokkal viccesebb, az Apple nem sokat pöcsölt, és egy elegáns megoldással gyorsan szélesebbre húzták a betűközt a "click" szónál, így az már sokkal kevésbé ad lehetőséget a helytelen asszociációkra.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Mondunk egy fővárost, melyik folyó folyik keresztül rajta?

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés