Egy éjszaka elég volt hozzá.

Szombatról vasárnapra virradó éjjel emelték a helyére az új velencei gyalogos-kerékpáros híd főváros felé vezető oldal fölött átívelő elemeit. A 193 tonnás, 80 méter hosszú híd szerkezetét nyolc elemben szállították a helyszínre, ezeket kettesével összeillesztették, így a beemelések alkalmával két-két elemet kell a helyére daruzni. A következő elemek beemelése október közepén várható.

A jelenlegi, három méter széles, 9%-os emelkedővel épült hídtól nagyjából 20 méterre épül fel az új hídszerkezet, amely az eddiginél szélesebb, 4,5 méteres és enyhébb, 5%-os ún. hosszesésű lesz.

Miért kell új híd?

A régi híd felújítása az elvégzett műszaki vizsgálatok szerint drágább lenne, mint egy új megépítése. A szerkezet műszaki állapotán túl az is az elbontása mellett szólt, hogy az M7-es autópályát kiszélesítik – a tervek szerint 2027-ben kezdik a munkát –, a kiszélesített pálya pedig nem férne el alatta.

(Forrás: MKIF)

Ez is érdekelhet:

Megkezdődött az M1-es bővítése, így lesz belőle 2x3 sávos autópálya intelligens leállósávokkal

Korlátozások várhatók, hogy aztán akár négy sávban is lehessen egy irányba haladni.

Így működik a világelső budaörsi okos-autópálya

„Minden autóról mindent tudunk”.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Tiszta lappal indítanád az évet az asztalon? Ezekre figyelj

A férfi szexualitásának évtizedei – Mi történik 40 után?

Bámulatos strapabírással és zseniális kamerákkal érkezett meg a Honor Magic8 széria

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Ha rajtad múlna, eltörölnéd a Valentin napot?
27% Nem, tök jó, hogy van.
45% Azonnal, értelmetlennek tartom.
27% Ebben a fontos kérdésben nem tudok dönteni.
Készen állsz a kalandokra? Gyere velünk az új Citroën C5 Aircross-szal
Hirdetés