Miközben az Apple, a Huawei és mások a 3D touch nevű nyomásérzékeny kijelzők mellett tették le a garast, a Microsoft egészen más úton indult el: egy új videó tanúsága szerint olyan kijelzőt fejlesztettek, amihez még csak hasonlót sem láttuk eddig.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

A "pre-touch sensingnek" nevezett technológia a nyomásérzékeny kijelzőkhöz hasonló funkciókkal ruházná fel a telefont, csak éppen nyomás nélkül: ami azt illeti, hozzá sem kéne érnünk a kijelzőhöz, ugyanis a telefon az oldalán elhelyezett szenzorok segítségével már azt is érzékelné, ha az ujjunkat elhúzzuk a kijelző felett. A telefon emellett azt is felismerné, hogy egy vagy két kézzel fogjuk, és ennek megfelelően viselkedne.

Kis szépséghiba, hogy a Microsoft eredetileg egy 2014-es csúcsmobiljában akarta bemutatni a technológiát, azt a telót viszont végül elkaszálták, így egyelőre nem tudni, hogy a cégnek milyen tervei vannak (vagy egyáltalán vannak-e tervei) a pre-touch sensing-gel.

Az biztos, hogy ha a hírek szerint jövőre érkező Surface Phone-ba beépítenék, az eléggé megnövelhetné a telefon iránti érdeklődést, amire a Microsoftnak nagy szüksége is lenne, hiszen tavaly hiába mutatták be a sok szempontból innovatív Lumia 950-et és vele együtt a vadiúj Windows Phone operációs rendszert, a telefonos eladásaik továbbra is siralmasak.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Miért él ma több mint egymillió ember Hirosimában, miközben Csernobil még mindig tiltott zóna?

Tudod, miért pont D-napnak nevezik a normandiai partraszállást? Pofonegyszerű a válasz, de nem azért

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
46% Igen
47% Nem
7% Már voltam idén külföldön nyaralni