Miközben a mobilpiacon látványosan szenvednek az ötlethiánytól, a Sony más területeken annál innovatívabbnak bizonyul: a berlini IFA-n például az egymilkás walkman mellett egy olyan projektort is bemutattak, ami bármilyen felületet érintőképernyővé varázsol.

Az egyelőre kísérleti stádiumban levő Xperia Projector egy 21 colos képet vetít ki az előtte levő felületre, amit - akárcsak egy valódi képernyőt - érintésekkel tudunk irányítani.

A Mashable a berlini IFA-n egy videót is csinált a projektor működéséről, és ez alapján úgy tűnik, hogy a Sony találmánya nem csak egy látványos bullshit: a projektor meglepően pontosan működik, legyen szó akár játékokról, akár netezésről.

Az "és ennek megint mi értelme"-tábor tagjait talán érdekelheti, hogy a projektorban egy kamera is van, így videohívásokat is lehet vele bonyolítani, valamint elfordítva hagyományos projektorként is használható, vagyis a falra is vetíthetünk vele.

(Nyitókép: Pocket-lint/Youtube)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Ez nem egy horrorfilm, hanem a valóság: hamarosan jöhetnek az agy nélküli emberi klónok egy startup szerint

A Föld mélyén 50 000-szer több energia rejlik, mint a világ összes fosszilis tüzelőanyag-készlete

Miért felfedezetlen a Föld tengerfenekének 99,999%-a?

A Player kérdése: Megnézted az új Peaky Blinders-filmet?
11% Igen, tetszett.
24% Igen, de csalódás volt.
25% Még nem, de megnézem.
40% Szerintem ez most nekem kimarad.
Megmutatjuk, milyen egy Audival bejárni a Dolomitok legszebb vidékeit!
Hirdetés