A McLarent nem lehet azzal vádolni, hogy lassan reagálnának a világ eseményeire, hiszen alig, hogy a Lamborghini bemutatta brutális pályaautóját, az angolok azonnal túllicitálták azt egy egészen elképesztő, 986 lóerős koncepcióval.

A McLarennél nem elégedtek meg azzal, hogy az alapból is eléggé kraftos hibrid sportautójuk teljesítményéhez hozzátettek még plusz 83 lóerőt, a McLaren P1 GTR ezen kívül egy sor aerodinamikai újítást is kapott, például slick gumikat és fix felfüggesztést.

A GTR leendő tulajdonosai egyébként egy igazán exkluzív klub tagjai lesznek majd, hiszen – pályaautóról lévén szó – a kocsihoz grátiszba jár egy vezetéstechnikai tréning is, amelynek résztvevői többek között a McLaren versenyzői szimulátorában kapnak majd az autójukhoz méltó kiképzést.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Itt az új Mazda CX-5 – és pontosan azt tudja, amiért eddig is szerettük

Ha a szöges gumi túl átlagos, a körfűrészlap lehet a megoldás

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
7% Kevesebb mint egy éve
18% 1-3 éve
21% 4-7 éve
12% 8-10 éve
43% +10 éve
Kvíz: mennyit tudsz a pizzákról?
Hirdetés