Katalónia fővárosa a tenger, a kultúra, a foci, szórakozás, a szabadság és a fiatalság városa. Pontosan az a hely, ahová egyszer mindenkinek el kell jutnia. vagy akár többször is.

Ez az a város, ahol egyszerűen nem lehet unatkozni, aki képes rá, azzal valami óriási probléma van, és fel is szólítjuk, hogy azonnal adja át az üdülési jogát más embereknek, mondjuk nekünk.
Barcelonába az ember hatalmas tervekkel érkezik, mindent meg akar nézni, és azt gondolja, hogy az a pár nap, esetleg egy hét pont elég lesz rá, amit erre szánt. Nem rossz, nem rossz, kezdetnek pont megteszi. Az viszont tuti, hogy ez lesz az a város, ahova vissza fog vágyni, és vissza is fog jönni. És hogy miért? Hát ezekért:

A Rambla

Akár egyedül, akár párosban, akár barátokkal érkezünk ide, legelőször mindenképp mártózzunk meg a város sűrűjében, vonuljunk végig szépen a Ramblán. Hatalmas nyüzsgés, árusok, mutatványosok a szomszédos kis utcácskákban, pedig apró kis boltok, éttermek, és a híres piac!

Egy kis gasztronómiai kitérő: ha Barcelonában vagyunk, mindenképp vegyünk az egyik piacon valami finom, hajszálvékonyra szelt Jamon Serranót (sonkát), hozzá ízlés szerint olívabogyót, esetleg egy friss ropogós bagettet, ínyencek pedig inkább sárgadinnyét, és azonnal üljünk le valahova elfogyasztani. Legyen ez a belépő! A többi úgyis megtalál.

A jó tapas(ztalat)

Ha már így bele is kóstoltunk Barcelona ízeibe, akkor csapjunk is a helyi lecsóba a gasztrovonalon: máris hadd ajánljunk egyből egy jó kis tapaszost a Rambla közelében. Az El Tropezón kedves, barátságos hely, és igazi katalán ízekkel várnak minket, a klasszik kolbásztól a tengeri herkentyűkig a krumplis omletten át, mindenféle tapaszhoz hozzájuthatunk tálanként két–hat euróért.

Ha pedig inkább valami gourmand dologra vágyunk, akkor a Guardian által top 10 barcelonai éttermek közé beválasztott – ugyancsak igazi katalánnak minősülő – Fonda Gaig nevű helyet ajánljuk, ahol az árak ugye már egy kicsivel borsosabbak, de aki tökéletes tőkehalat akar enni ratatouille-lal, annak megéri a 21 eurót. Persze azért ne együk túl magunkat nagyon hamar, mert ebben a városban bizony mozdulni is kell, ha nem akarunk lemaradni a lényegről, és útközben is találhatunk még jobbnál jobb helyeket.

Gaudí-tour

Mondjuk akkor, amikor kulturális körútra indulunk. Akár a gótikus negyedben, akár az újabbnak számító, különös szabályszerűséget követő utcákkal teleszőtt, polgári hangulatú belvárosban kezdjük meg a túránkat, ahova mindenképp el kell látogatnunk, az valamely Gaudí-építmény lesz. A híres szecessziós építész számos, szebbnél szebb, furábbnál furábbnál épületet hagyott örökül, amik előtt a turisták csak tátott szájjal ácsingóznak. Akár a Casa Battlót, akár a legnagyobbat, a talán soha el nem készülő Sagrada Famíliát (akár mindkettőt, plusz az összes többi Gaudí épületet) választjuk is, teljesen biztos, hogy mindenkit el fog varázsolni Gaudí izgalmas látásmódja.

De ne elégedjünk meg ennyivel! Egy délelőttöt vagy délután mindenképp szánjuk rá, hogy kimenjünk a szintén Gaudí nevéhez köthető Güell Parkba, ahol girbegurba formájú padokon ücsörögve csodálhatjuk az egész város látképét, és ahol bizonyára sokan mondják majd: jé, ezt már láttam egy filmben!

Picasso és Dali

Persze kultúra terén nem csak Gaudíra érdemes odafigyelnünk, de egy pár órát nyugodtan rászánhatunk a Picasso-múzeumra is, sőt bátrabbak még elvonatozhatnak közeli Figueresbe is, a Dali-múzeumba. Mindkét esetben érdemes nyitás előtt odaérni, mert utána már akkora a tumultus, hogy élvezhetetlenné válik maga kiállítás!

Pörgés és chill

Ha pedig elteltünk már a kultúrával, akkor jöhet a kikapcsolódás. Választhatjuk a tengerparton heverészést, de estére azért szedjük össze magunkat, és zuttyanjunk bele a katalán éjszakába. Tökéletes bulihelyszín a Sala Razzmatazz, ahol öt különböző helyiségben öt különböző buli vár minket esténként, de ott van a Sala Apolo is, ha épp egy nagyon jó koncertre vágyunk. Persze maradhatunk a parton is, akkor mondjuk ott a Mac Arena Mar, ahol kedvünkre lazulhatunk a dolgos hétköznapjaikat itt kipihenő helyiekkel együtt.

A foci

Természetesen nem mehetünk el szó nélkül a foci és az FC Barcelona mellett sem. Kötelező elmenni egy meccsre vagy csak egyszerű stadionlátogatásra, ahol le kell fotózkodni a legnagyobb magyar Barca-játékos, a legendás Kubala László fotója és a parkolóban lévő régi buszban ülő viaszfigurája előtt pózolva!

Aki amúgy belevág a meccslátogatásba is, azoknak eláruljuk, hogy a gránátvörös-kékek április 20-án játszanak otthon a baszk Athletic Bilbao ellen, majd május 3-án a Getafe ellen, végül az utolsó fordulóban május 18-án jön egy hatalmas ütközet a jelenlegi listavezető Atlético Madriddal. És ezt a meccset bizony úgy nézheted meg élőben, hogy nyerhetsz rá jegyet. Sőt, egy komplett utat a katalán fővárosba. Így:

A Mesternégyes focicsomag – Barcelona

A Player a Szerencsejáték Zrt.-vel együttműködve most kijuttathat másodmagaddal a négy nagy bajnokság, a Premier League (lezárult), a Bundesliga (lezárult), a Serie A (lezárult) és a Primera División egyik csúcsrangadójára. A játék négyszer három hétig tart, az utolsó etap, április 25-éig, és ezzel Barcelonába szerezhetsz full extrás csomagot, mely tartalmaz egy belépőt a fent említett Barcelona–Atlético rangadóra. Minden meccs tehát egy komplett csomag, minden bajnoksághoz tartozik egy nyereményutazás: négy nap, három éjszaka, teljes ellátás, hotel, minden ami kell, alád lesz pakolva. Itt elolvashatsz minden még bővebben.

Az a legjobb, ha most azonnal feltolsz 7500 forintot valamelyik spanyol mérkőzésre, és pár nap múlva akár tiéd is lehet a barcelona álomutazás, meccsel, tokkal, vonóval. Gyere, fogadj a TippmixPrón! Aztán irány a csodás Barcelona!

Út Barcelonába

Ha ezzel a néhány bekezdéssel sikerült kedvet teremtünk egy kis katalán kiruccanáshoz, akkor már lehet is bepattanni a kocsiba és levezetni kétezer kilométert, bár azért megvalljuk őszintén, mi inkább a repülőt javasolnánk. Akár a Ryanairt, akár a Wizzart választjuk az oda-vissza jegyet most 45 ezer forint/fő körül beszerezhetjük.

Egy kevés alvás

Hátizsákosoknak a számos hostel közül például a Backpackers House Barcelonát javasoljuk, ahol 7000 forintért kaphatunk ágyat, de Barcelonában nagyon megy az apartmanbérlés is, ezt szerintünk nagyon érdemes kipróbálni. Kétszemélyes apartmanok 30 ezer forint/éjszaka körül vannak, de ha esetleg két pár összefog, akkor egy négyszemélyes apartmant is megkaphatunk akár 50 ezer forintért/éjszaka. Egyik kedvencünk a gótikus negyedben lévő Gothic-Catedral Apatman, a másik pedig a modernebb 08028 Apartman. Természetesen klasszikus háromcsillagos verzióban is könnyedén találhatunk nagyon jó kétágyas szobákat már 15–20 ezer Ft/éjszakától is, de alacsony és magasabb minőségben is kedvünkre válogathatunk.

Végezetül pedig érdemes utánajárni a helyi turistainformációkban a különböző kedvezményekre jogosító kártyáknak (íme, egy pár darab), különböző csomagoknak, mert olykor-olykor nagyon jó ajánlatokba futhatunk bele.

Aztán jól elrakni mindent, úgy is visszamegyünk még...
Akkor most tegye fel a kezét, aki Barcelonába akar menni! Oké, most le, és mehet a lájk a cikkre, hogy a barátaid veled menjenek!

Más európai nagyvárosokba is érdemes elvinni a párodat, ott van például Stockholm, a festői Bologna, a spanyol főváros, Madrid, nem is beszélve a csodálatos Cesky Krumlovról!

(Fotók: aigle-dore, terntsthrom, paracon, noo, luc-mechelen, travelling bum, picard, maistora, justin case, couffiphone, franck chilli, jorge26, d2h6)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Spórolj időt és pénzt a wigo-val, Budapesten belül vagy kívül!

Lekordonozták a Halászbástyát, most már csak pénzért lehet nézni a Dunát

Tegyél egy futóedzőt a fa alá!

További cikkeink a témában
Nincs időm sportolni, de le akarok fogyni gyorsan! Hogy lehet ezt?
Hirdetés