Lezárult a nyári átigazolási szezon, átnézzük, kik azok, akik jól jártak, és melyek azok a csapatok, akiknek betli volt az idei átigazolási időszak.

Nyertesek

Serie A

Ide írhattuk volna a Juventust is, de Cristiano Ronaldo Torinóba igazolásából a Juve mellett az egész olasz bajnokság profitál. Az elmúlt években a Serie A érezhetően lemaradt a Premier League és a La Liga mögött, Spanyolországban és Angliában játszottak a legnagyobb nevek, így ezt a két bajnokságot követte a legtöbb szurkoló, itt volt a legtöbb pénz. Ronaldo (117 millió euró) érkezésével azonban ilyen téren szintet lépett a Serie A, ami már tökéletesen látszott az idei televíziós szerződések megkötésénél is. Persze a Juventus is nyertes, Allegri csapata évek óta közvetlenül az európai elitben van, és Ronaldo lehet az a hiányzó láncszem, akinek a megszerzésével végre ismét Európa legjobb csapata lehet a Juve. A portugál mellett még mindenképp meg kell említeni Bonuccit (35 millió), aki egy év után a Milantól tért vissza Torinóba, és Cancelót (40 millió euró), akit a Valenciától vett a Juve – kettejükkel még mélyebb, erősebb lesz a Juventus amúgy is kiváló védelme.

Liverpool

Még a nyár elején robbantott a Pool és világrekordért megvette (62 millió euró) a brazil Alissont, miután Karius két potyát kapott a Bajnokok Ligája döntőjében. Sokak – köztük mi is – úgy gondolták, hogy Alissont masszívan túlfizette a Pool, a szezonkezdet viszont eddig azt bizonyítja, hogy a brazillal a kapuban teljesen más arcot mutat Klopp csapata – három PL-meccsen még egy gólt sem kaptak.

Érkezett még Naby Keita (60 millió euró), aki a középpálya egyik legfontosabb tagja lehet, játékszervezésben, gyorsaságban olyan tulajdonságai vannak, ami hiányzott a Liverpoolból. Az érkezők közül még Fabinhót (45 millió euró) és Shaqirit (15 millió euró) érdemes megemlíteni, előbbi akár később alapember is lehet, míg a svájci, ha jó szezonja lesz, akkor a padról hasznosan besegíthet.

Barcelona

A Barcelona helyzete különleges. A katalánok az elmúlt átigazolási időszakokban elég sok hibát halmoztak, most ezt próbálták kozmetikázni. Náluk talán nem is az érkezők, sokkal inkább a távozók számítanak sikernek. Yerry Mina alig játszott, miután télen csatlakozott a Barcához, majd a jó vb-szereplés után az Everton 30 millió eurót fizetett érte, szintén az Evertonban kötött ki Lucas Digne, ő sem volt alapember a katalánoknál, az érte kapott 20 millió is jó pénz. Plusz az Everton egy évre kölcsönvette azt az André Gomest, aki a Barcelona elmúlt éveinek legpocsékabb szerzeménye volt, és sokáig úgy tűnt, hogy sehogy sem fog tudni megszabadulni tőle a Barca.

Az érkezők szempontjából már nehezebb megítélni a Barca nyarát, de olyan őrült költekezésbe nem ment bele a vezetőség, vagyis még jól is elsülhet a sztori. A Roma elől az utolsó pillanatokban megszerezték 41 millió euróért Malcomot, a bekk Lenglet Sevillából 36 millióért érkezett (egy cserehátvédért ez elég sok), Arturo Vidal pedig 18 millió euróba került. A chilei néhány éve a világ egyik legjobb középpályása volt, nála az lesz a kérdés, hogy mennyire tudja felvenni a Barca stílusát. Na meg jött a Grémiótól Arthur (31 millió euró), aki az előszezonban egész jól mozgott, tétmeccsen viszont kevés lehetőséget kapott. A vezetőség tehát azt elérte, hogy a keret mélyült, most már csak arra vagyunk kíváncsiak, hogy Valverde mennyire fog rotálni az idényben.

Atlético Madrid

A madridiak legnagyobb nyári sikere nem egy igazolás, hanem Antoine Griezmann megtartása. Amivel többet nyertek annál, hogy a csapat legnagyobb sztárja, egy világbajnok náluk maradt. Griezmann döntése jelzésértékű, azt bizonyítja, hogy az Atlético már azon a szinten van, ahol képes megtartani egy ilyen kaliberű futballistát, nem feltétlenül kell attól tartson, hogy a legjobbjai a Barcelonában vagy a Real Madridban akarnak játszani.

Persze igazolt is az Atlético, és mindezt okosan tette. A világbajnok Thomas Lemarért 70 milliót fizettek, ami brutális pénz, Gelson Martinst viszont ingyen szerezték meg a Sportingtól. És a jobboldali szélső védő Arias (11 millió euró) és a középpályás Rodri (20 millió euró) leigazolása is olyan döntésnek tűnik, amiből Simeone csapata majd profitálhat.

Chelsea

A Chelsea két éve bajnokságot nyert Contével, a tavalyi szezon viszont csalódás volt, Abramovics le is cserélte egy másik olaszra, Sarrira Antonio Contét. Sarri a Napoliból Európa egyik legszebben futballozó csapatát varázsolta, és eddig a Chelsea-nél is hasonló irányvonalat követ – háromból hármat nyertek a bajnokságban. Az ő megszerzése nálunk nagy plusz pont a Chelsea-nél, és az is, hogy hozta magával Nápolyból Jorginhót (57 millió euróért), aki már az első meccsein a kékek egyik legjobbja volt. Ez a kettős komoly erősítés lehet, és nyilván idő kell, hogy az egész társaság abban a szellemben futballozzon, amit Maurizio Sarri elképzel, de ezzel a két igazolással nálunk a Chelsea a győztesek között van.

Érkezett még a Real Madridból kölcsönbe Kovacic, aki szintén fontos tagja lehet a rotációnak, na meg Kepa, akiért világrekordot fizetett a Chelsea. Ami Courtois elvesztése után pánikigazolás volt, túlzó, amennyibe került a fiatal spanyol, de az is igaz, hogy nagy tehetség, komoly potenciál van benne.

Vesztesek

A Manchester United, legfőképp Mourinho

A United Sir Alex Ferguson visszavonulása után élsportot csinált a pénzköltésből, amiből José Mourinho is kivette bőven a részét. Ebben a szezonban ez azonban megváltozott. A portugál már a szezon előtt panaszkodott, hogy ha nem igazolnak senkit, akkor hosszú és gondokkal teli szezonjuk lesz. És ez eddig tökéletesen beigazolódott. Az MU az első három PL-fordulóban kétszer kikapott, ráadásul a Tottenham elleni vereség Mourinho pályafutásának egyik legkomolyabb zakója. A csapat játéka leginkább semmilyen, hiányoznak a vezérek, a védelem megbízhatatlan.

Persze nem azt mondjuk, hogy ez az igazolások hiánya miatt van, de az tény, hogy csak a középpályás Fred (59 millió euró) érkezett a nyáron, a védelembe senki, és azt látjuk, hogy a Manchester United jelenlegi védelmével nem lesz egyszerű eredményeket elérni. Az már más kérdés, hogy a mostani keretet egy bizonyos José Mourinho kérése alapján alakították olyanná az elmúlt években, amilyen most.

Real Madrid

A háromszoros BL-címvédő elveszítette Cristiano Ronaldót, ami futball- és marketingszempontból is komoly érvágás a madridiaknak. Persze a csapat magja, Ronaldót leszámítva megmaradt, így idén is erős lesz a Real, de Florentino Pérezt ismerve meglepő, hogy rögtön nem érkezett egy sztár CR7 helyére, és csak egy Mariano Díazra (21,5 millió euró) futotta. Persze meg kell említeni Thibaut Courtois-t (35 millió euró), aki a világ egyik legjobb kapusa, csak a Realban ott volt már Navas, aki szintén topkapus, így a belga szerződtetése nem volt annyira sürgős.

Valószínű, hogy Pérez a háttérben egy igazán nagy dobásra készül, és nem lepődnénk meg, ha a következő nyáron Neymar vagy Hazard a Real Madridhoz szerződne, ha viszont a mostani nyarat nézzük, akkor a Real Madrid nem brillírozott a piacon.

Paris Saint-Germain

A PSG a tavalyi átigazolási szezonban Neymart és Mbappét igazolta, míg idén szinte senkit. És ez akkor nem lenne gond, ha a párizsiak kerete teljesen kész lenne, versenyképes a BL-re, de láttuk tavasszal, hogy nincs közvetlenül az elitben.

Érkezett Buffon (ingyen), akit vélhetően a tapasztalata miatt akartak, a fiatal középhátvéd Kehrer a Schalkétől (37 millió euró), a baloldali cserehátvéd Bernat a Bayerntől (7 millió euró) és Choupo-Moting:

Közben a középpályáról távozott Pastore és Lo Celso. Oké, egyikük sem volt alapember tavaly, de Tuchelnek így is gondjai vannak a középpályán, erre nem vettek senkit oda, cserébe elengedtek két embert. Nem könnyű megérteni.

Aki csendben maradt

Tottenham

Muszáj beszélnünk a Tottenhamről, Pochettinóék nem igazoltak senkit, de nem is adtak el egyetlen játékost sem. Cserébe hosszabbítottak Kane-nel, Szonnal. A mag már évek óta együtt van, igaz, hogy trófeát még nem nyertek, de PL-ben és a BL-ben is bizonyították, hogy komolyan kell venni őket.

A Tottenhamnek fontos lehet a mostani szezon, kicsit olyan érzésünk van, hogy ennek a társaságnak ez az utolsó esélye együtt, ha idén sem nyernek semmit, akkor komoly változások lehetnek következő nyáron. Ha tippelnünk kéne, akkor viszont azt mondanánk, hogy nem marad kupa nélkül idén a Spurs. Lloris világbajnok, Kane és Alli alapember volt a vb-n negyedik angol válogatottban, a belga különítmény (Verthongen, Alderweireld, Dembélé) bronzérmet nyert Oroszországban. Ez meg olyan tapasztalat/lökés lehet, amely a Tottenhamet is átbillentheti egy versenyképes csapatból, egy olyan társasággá, amely fontos sorozatot tud megnyerni – egy FA kupát például.

 

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

A Manchester City nem hibázik, átgázolt a Brightonon is

További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés