A Samsung tegnap nem csak bemutatta az új Galaxy Note-ot és annak hajlított kijelzős változatát, az S6 Edge Plust, de utóbbit azonnal a kezünkbe is adták, mi pedig rájöttünk, hogy miért jobb ez, mint a sima S6 Edge.
Az ok nagyon egyszerű:
Mert ekkora méretben még jobban látszik, hogy mennyire gyönyörű ez a telefon.
Én személy szerint mondjuk azt sem bántam volna, ha a plus size modellen semmit sem változtatnak, ugyanis az S6 Edge eléggé nagy kedvencem volt - és lám, a Samsung tényleg nem változtatott semmin.
Persze a kijelzőt kivéve, ami 5,7 colos méretével igazi másfél kezes darab, vagyis vannak dolgok, amiket meg tudsz rajta oldani egy kézzel, meg vannak dolgok, amiket nem. A vadiúj Apps Edget például bal kézzel már nem tudod elővarázsolni a jobb oldalról (még jó, hogy ez a funkció áthelyezhető a bal oldalra is, ha olyanod van).
Elég vicces látni egyébként, mit összenyűglődik a Samsung, hogy valahogy leérveljék a hajlított szélek hasznosságát, most például azt találták ki, hogy a telefon széléről befelé húzva az ujjunkat azonnal elérhetjük a kedvenc alkalmazásainkat. Ez tényleg jó ötlet, csak marhára nincs hozzá szükség a hajlított kijelzőre, meg az ember a kedvenc alkalmazásait általában úgyis a nyitóképernyőre teszi, ami egy gombnyomással bármikor elérhető. Sokkal egyszerűbb lenne beismerni, hogy a hajlított kijelző azért jó, mert szép, és ezzel még a legelvakultabb Apple-fan sem nagyon tudna vitatkozni.
Hazudtam, amikor azt mondtam, hogy a Samsung semmit sem változtatott az S6 Edge-hez képest, ugyanis helyesen ez úgy hangzott volna, hogy nagyon keveset változtattak.
- Több lett a memória, 3 helyett 4 GB, amivel momentán a Galaxy S6 Edge+ (meg persze a Note 5 ) a világ legizmosabb telója.
- Az akksi 3000 mAh-osra nőtt, és már vezeték nélküli töltésnél is működik a gyorstöltés, amivel elvileg két óra alatt csutkára tölthetjük az akksit.
- A telefonhoz vehetünk egy Keyboard Cover nevű tokot, ami a nevéhez híven egy valódi fizikai billentyűzettel ruházza fel az Edge Plust. Nagy ötlet, és rendkívül egyszerű le- és felszerelni, de hogy a gyakorlatban mennyire hasznos, az csak huzamosabb használat alatt derülne ki.
- És érkezik a telefonra a Samsung Pay is, ami a Samsung válasza az Apple Payre és a Google Walletre. Persze hogy Magyarországon ez mikor lesz elérhető (vagy elérhető lesz-e egyáltalán bármikor), azt egyelőre nem lehet tudni.
- Ugyanígy nem lehet tudni, hogy lesz-e az új telóhoz Gear VR. Nekem meggyőződésem volt, hogy a telefon tervezésénél azért odafigyeltek rá, hogy együttműködjön a tavaly bemutatott virtuális szemüveggel, de a Samsung annyira mélyen hallgatott a VR-ról, mintha nem is létezne, szóval kezdek egy kicsit kételkedni.
Kicsit meglepő hír, hogy a két új Samsung-telefon közül egyelőre csak a Galaxy S6 Edge Plust lehet majd kapni Magyarországon, ami szeptember elején kerül boltokba 260 ezer forintos (kártyafüggetlen) áron, a Note 5-re viszont a jövő év elejéig várnunk kell.