A német diákok által alkotott jármű 467 km/h-val száguldott a tesztalagútban.

Elon Musk koncepcióját eredetileg két cég, a Virgin Hyperloop One és a Hyperloop Transportation Technologies kezdte el átültetni a gyakorlatba, de ahogy a technológia egyre inkább valóságossá vált, gomba módra kezdtek szaporodni az olyan cégek, amelyek részt vesznek a Hyperloop fejlesztésében. Vannak, akik a vákuumos csőben közlekedő járművek hajtásrendszerét fejlesztik, vannak, akik a kabinokat tervezik (például a BMW), és 2016-tól Elon Musk személyesen is részt vesz a szupervonat fejlesztésében.

Ennek keretében a SpaceX évről-évre versenyt szervez a Hyperloop járműveit fejlesztő csapatoknak, akik a SpaceX által épített, 1200 méter hosszú kaliforniai tesztpályán mérhetik össze a tudásukat. A tavalyi évhez hasonlóan az idei versenyt is a Müncheni Műszaki Egyetem diákjaiból álló WARR csapata nyerte, akiknek a járműve 467 km/h-s sebességre gyorsult a csőben, ezzel csaknem 150 km/h-val múlták felül a tavalyi rekordjukat.

Ez mondjuk még mindig semmi Elon Musk eredeti tervéhez képest, hiszen a feltaláló szerint a Hyperloop végsebessége az 1200 km/h-t is túllépheti, kabinnal együtt.

Magyarországon épülhet fel Elon Musk szupervasútja, a Hyperloop

Mit szólnál hozzá, ha Budapestről kevesebb mint tíz perc alatt Pozsonyban lehetnél?

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Tíz egyszerű kérdés, amire iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!
Hirdetés