A meteorbecsapódás általi halál egyelőre nem szerepel a vezető halálokok között, de nem árt mindenre felkészülni. Ebből a térképből pontosan megtudhatod, hova kell költöznöd, ha nem szeretnéd, hogy valami a fejedre essen.

Legalább is ha abból a – matematikailag egyáltalán nem megalapozott – feltételezésből indulunk ki, hogy kétszer pontosan ugyanoda csak nem csapódik be meteor. A térképet a NASA kutatói állították össze egy eredetileg atomrobbantások észlelésére szolgáló rendszer adatai alapján, amely szerint az elmúlt tizennégy évben összesen huszonhat becsapódás történt. Ezek közül a legnagyobb az emlékezetes cseljabinszki becsapódás volt, amelynek ereje elérte az 500 kilotonnát – figyelembe véve, hogy a hirosimai atombomba "mindössze" 16 kilotonnás volt, tényleg csak a szerencsén múlt, hogy senki sem halt meg. (A képre kattintva megnyílik nagyban).

Magyarországról nézve annyira nem ideális a helyzet, minimum Afrikába vagy az északi sarkkörhöz kell költöznie annak, aki nem szeretne a lepotyogó meteorok miatt álmatlanul forgolódni éjszaka. És ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a meteorok elleni védettség még nem garancia semmire, Kaliforniában például simán elvihet egy földrengés, Afrikában meg megehetnek az oroszlánok, ráadásul mindkettőre nagyobb az esély, mint hogy agyonüssön egy meteor.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Felvételen, ahogy egy galaxis elszívja egy másik galaxis anyagát

További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés