Nem tudod milyen kütyüt vegyél karácsonyra? Aggodalomra semmi ok: összegyűjtöttük az idei karácsony legnagyobb slágereit, amelyeket bárki szívesen látna a fa alatt.
-
8 / 8
Playstation 4
- Termék: Playstation 4
- Bolt: eBay
- Ár: kb. 130 ezer forint + szállítási költség
- Olcsóbb alternatíva: nincs
A Sony vadiúj konzolja az idei karácsony igazi slágerterméke, ami sajnos azt is jelenti, hogy a magyarországi szaküzletek a most leadott rendeléseket már csak januárban fogják tudni kiszállítani. Mivel az előrendelésről szóló bizonylat nem igazán látványos a karácsonyfa alatt, ezért ha mindenképpen szeretnél szerezni egyet, akkor az Ebayen érdemes keresgélned, ahol szinte a bolti árért (+ postaköltség) tudsz rendelni új PS4-et, de az első magyarországi előrendelések kiszállítása után valószínűleg a Vaterán is fel fog tűnni néhány drágább példány.
Mi szól a PS4 mellett? Az erős, PC-alapú architektúra, az Xbox One-hoz képest kedvezőbb ár, és a várhatóan bivalyerős exkluzív játékkínálat mellett elsősorban az, hogy a Microsoft konzoljára a legújabb hírek szerint akár még egy teljes évet is várnunk kell. És persze azt se felejtsük el, hogy a pletykák szerint a Sony már fejleszti az Oculus Rifthez hasonló saját virtuális szemüvegét, amely hamarosan egészen új szintre emelheti a videojátékok nyújtotta élményt.
-
7 / 8
iPad mini
- Termék iPad mini wifi 16 GB
- Bolt: iStlye
- Ár 99 900 forint
- Olcsóbb alternatíva: előző generációs iPad mini 32 GB
A 7,9 colos kijelzővel érkező iPad mini kétségkívül az Apple októberben bemutatott új tabletgenerációjának sztárja: a kisebb táblagép a várakozások szerint megkapta a 2048x1536 pixel felbontású Retina kijelzőt, és hatalmas meglepetésre a legújabb, Apple A7 processzort is, így elmondható, hogy a kisebb Apple-táblagép már tényleg szinte csak a méreteiben különbözik a nagy testvértől, vagyis az iPad Airtől. Meg persze az árában, hiszen az iStyle üzleteiben a 16 GB-os változathoz már százhúszezerért hozzá juthatsz.
Nem rajongsz az Apple-ért? Semmi probléma! Nézd meg, milyen tableteket ajánlunk még ötvenezres árbajnoktól a csúcskategóriás szépségig! Aztán lapozz tovább!
-
6 / 8
Sony SmartWatch 2
- Termék Sony Smartwatch 2
- Bolt: Media Markt
- Ár 44 999 forint
- Olcsóbb alternatíva: Sony Smartwatch
A Sony okosórája a tökéletes eszköz a hideg téli hónapokban, hiszen az 1,6 colos kijelzőn kényelmesen elolvashatod az e-mailjeidet és sms-eidet, hívásokat fogadhatsz és kezdeményezhetsz, csekkolhatod a Facebook- és Twitter-fiókodat, és a zenelejátszót is irányíthatod anélkül, hogy a telefonodat elő kéne kotornod a zsebedből.
A SmartWatch 2 nagy előnye, hogy bármilyen 4.0-s vagy annál fejlettebb androidos telefonnal képes együttműködni, és az ára sincs annyira elszállva, mint mondjuk a Samsung Galaxy Gearé, amely ráadásul csak a legfejlettebb Samsung-telefonokkal hajlandó kommunikálni.
-
5 / 8
Amazon Kindle 5
- Termék Amazon Kindle 5
- Bolt: Media Markt, Extreme Digital
- Ár 29 999 forint
- Olcsóbb alternatíva: Wayteq XBOOK–60W
Az Amazon ekönyv-olvasójának tavaly bemutatott legújabb generációja nagyjából mindent tud, amire a zavartalan olvasáshoz szükséged lehet: a 600x800 pixel felbontású e-ink kijelzőn a szokásos mobi és prc formátumok mellett doc, txt, pdf kiterjesztésű fájlokat is olvashatsz, képeket nézegethetsz, és a beépített wifinek köszönhetően internetezni is lehet vele. A 2 GB-os memóriának hála egész könyvtárakat tudsz az olvasón tárolni, amely 170 grammos tömegével semmivel sem nehezebb egy valódi könyvnél, így a kezed sem fog elfáradni a sok olvasástól.
-
4 / 8
Ouya
Amilyen hangosan robbant be a köztudatba tavaly a közösségi finanszírozással összehozott Ouya játékkonzol, annyira keveset hallani róla a megjelenése óta, pedig az Android-játékokra optimalizált szuperolcsó konzol a visszajelzések alapján egyáltalán nem okozott csalódást a felhasználóknak. A tévére csatlakoztatható, Tegra 3-mal felszerelt gép persze nem hozza a PS4 szintjét, viszont a 8 GB-os verziót már 22 ezer forintért (+ szállítási díj) is megrendelheted az Amazonról, és biztos lehetsz benne, hogy a küldemény még karácsony előtt megérkezik.
-
3 / 8
Oculus Rift
- Termék Oculus Rift SDK
- Bolt: Oculus VR
- Ár kb. 66 000 forint + szállítási költség
- Olcsóbb alternatíva nincs
Hogy miért érdemes Oculus Riftet venni, azt a virtuális szemüvegről szóló exkluzív tesztünkben már elég részletesen kifejtettük, így ebben az esetben inkább az a kérdés, hogyan juthatunk hozzá. Bár a virtuális szemüveg hivatalosan még egy jó darabig nem fog megjelenni a kereskedelmi forgalomban, senki sem akadályoz meg benne, hogy mindössze 300 dollárért rendelj magadnak egy fejlesztői verziót, amelynek 800x640-es felbontása ugyan hagy még némi kívánnivalót maga után, de ezzel együtt is akkora élményt nyújt, hogy megéri rááldozni azt a nagyjából 70 ezer forintos összeget.
A Development Kitre rendelést az Oculus honlapján tudsz leadni, de hogy mikor érkezik meg, az nagyon változó: a várakozási idő egy héttől akár hónapokig is terjedhet, tehát hogy lesz-e a fa alatt virtuális szemüveg, nagyrészt a szerencséden múlik.
-
2 / 8
Asus Transformer Pad TF701T
- Termék Asus Transformer Pad TF701T
- Bolt: Digiprime
- Ár 159 990 forint
- Olcsóbb alternatíva Asus Transformer Book T100
10,1 colos kijelző ide, Tegra 4 chipset oda, az Asus készülékének 160 ezer forintos ára elsőre kicsit ijesztő lehet, de ezért a pénzért egy táblagépet és egy notebookot is kapsz 2 in 1. Az elsőként a Transformer Padban bemutatkozó négymagos, 1,9 GHz-es Tegra 4 procinak hála kompromisszumokat sem kell kötnöd, mind a táblagép, a táblagép és a notebook külön-külön is teljes értékű készüléknek tekinthető, a 10,1 colos, 2560x1600 pixel felbontású IPS kijelző, a két GB memória és az öt megapixeles kamera semmivel sem marad el a versenytársaktól, sőt.
A Transformer Paddal a kezedben ráadásul sosem fogod magad tucatembernek érezni, hiszen a hibrid tabletek piaca még éppen csak megtette az első lépéseket a népszerűség felé vezető hosszú úton, a széles körű elterjedésükre pedig még jónéhány évet várni kell.
-
1 / 8
iPhone 5s
Az Apple legújabb okostelefonja ismét jött, látott és győzött, az első napon eladott több mint kétmillió készülékkel pedig minden eladási rekordot megdöntött. Bár a kétmagos, 1,3 GHz-es proci, a négycolos kijelző, vagy a csak nyolc megapixeles kamera elsőre ijesztőnek tűnhet egy csúcskategóriás készülékben, könnyen lehet érvelni mellette, hogy miért jó választás mégis az iPhone 5s.
A chipkészlet például a legfejlettebb, 64 bites Apple A7 architektúra, a sima működést pedig egy M7-es segédprocesszor és az integrált PowerVR grafikus kártya garantálja. A kijelző a legjobb minőségű, 1136x640-es felbontású Retina display, a kamera pedig szintén verhetetlen iSight, dupla LED-es True Tone vakuval és másodpercenként 120 képkockát rögzítő lassítottfelvétel-funkcióval. A legérdekesebb dolgot a végére hagytuk, ugyanis az új iPhone-ba egy ujjlenyomat-leolvasót is beépítettek, ami nem csak minden eddiginél nagyobb biztonságot nyújt, de nagyon menő is.
Okosba szeretnéd megoldani a karácsonyi bevásárlást? Tízezer alatt is tudunk mutatni néhány király cuccot.