Az aggyal vezérelt gördeszka és a kiskutyus módjára utánunk osonó bevásárlókosár mind a Chaotic Moon Labs elmebeteg fejlesztőinek fejéből pattant ki.

A Chaotic Moon Labs zombibiztos, szupertitkos műhelyéből igazán furcsa járművek kerülnek ki. Alapvetően komoly hekkelésről van szó, ami esetünkben azt jelenti, hogy meglévő, kapható, hozzáférhető elemekből készítenek valami meghökkentőt és újat. Jelen esetben három igen érdekes projektjükről lesz szó. A Board of Imagination egy Emotiv neurovezérlőből, egy Windows 8-at futtató tabletből és egy motorizált gördeszkából áll, így gyakorlatilag abban a pillanatban, hogy elképzeljük a megteendő távolságot, vagy épp a kanyart és már repül is a deszka.

Zseniális, pedig a recept alapvetően egyszerű, hiszen az Emotiv fejfedőjét régóta kapható és hekkelik is sokan, a tabletek népszerűek és motoros gördeszkát is rengeteget láttunk az utóbbi években. A következő deszkán, már gondolkodnunk sem kell, hiszen a Microsoft igen népszerű Xbox 360 kiegészítőjével a Kinect-el helyettesítették a speciális fejfedőt, így a Board of Awesomeness esetében már lát a deszka és elkerüli az akadályokat amik a Kinect érzékelő útjába kerülnek.

Ez eddig szép és jó, de még mindig pár rákenroll mérnök és dizájner agyszüleményei, a Smarter Cart azonban már üzleti sikerrel is kecsegtet a mókafaktoron felül. Ez a bevásárlókocsi gyakorlatilag a Kinect vezérelt deszka leszármazottja, de már funkcionális és üzleti céllal. A Kinetc érzékelő jeleit feldolgozó tablet mozgatja a kosarat, így a bevásárlókocsi gyakorlatilag úgy követ minket az áruházban, mint egy kiskutya, miközben nyugtázza a vásárolt termékek vonalkódja alapján, hogy minden megvan-e amit a bevásárlólistára felírtunk. Sőt, ha mondjuk véletlenül sima spagettit veszünk le a polcról a kívánt gluténmentes helyett, a kosár azonnal szól, hogy hibáztunk, mint ahogy arról is tájékoztat, hogy épp milyen akciókkal kedveskedik nekünk az áruház éppen, vagy hol találjuk az épületben a listánkon szereplő termékeket.

Sőt még a pénztári sorban állást is megspórolhatjuk a Smarter Cart segítségével, hiszen a vonalkódok leolvasásával azonnal ki is fizethetjük a termékeket, így a kosár megtöltése után minden szankció nélkül szaladhatunk a kocsinkhoz bepakolni a cuccot. A projekt annyira megtetszett az egyik amerikai áruházláncnak, hogy egyik boltjukban tesztelik is a prototípust, ami ha beválik (és miért ne válna be az erőfeszítést nem igénylő, mindenre figyelő és a fizetést meggyorsító Smarter Cart?), az áruház használni fogja a boltjaiban az okos kosarat.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

A világ legvékonyabb spagettije szabad szemmel láthatatlan, viszont kiváló kötszer készülhet majd belőle

További cikkeink a témában