Két karakter ritkán gyakorol olyan hatást az autóőrületekre, mint az M3. Immár harminc éve.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

1986 nyarán mutatta be a BMW Motorsport GmbH az akkori 3-as szériára, vagyis az E30-asra épülő M3-ast, amely nem csupán egy sportosnak tűnő, vagy erősebb változata volt az akkoriban legkisebb BMW-nek, hanem gyakorlatilag motorsport-technológiát építettek egy utcai autóba.

Meglett az eredmény: az M3-as legenda lett, nem harminc év alatt, hanem már sokkal korábban. A BMW mindenesetre most a három évtized előtt tiszteleg a 30 Jahre M3 nevű limitált szériával. Az ötszáz darabos sorozatot az E30-as M3-as Macao Blue színére fényezik, az eredetire emlékeztető, csillagküllős felniket kap, és az F30-as jelű, aktuális M3-asokhoz amúgy is rendelhető Competition Package teljesítménynövelő csomagot, így 450 lóerőt tud.

Belül a sorszámozás, a feliratos küszöbdíszlécek, hímzett fejtámlák és a Merino bőrkárpit növeli az exkluzivitást, amelynek tízezer euró a felára a nem jubileumi, Competition Package-es M3-ashoz képest.

(Forrás: BMW)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
19% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés