Nem újdonság, hogy kompakt autója van a BMW-nek, az 1-es és 2-es sorozat több tagot is számlál, de négyajtós lépcsőshátúja most először lesz ebben a kategóriában a gyártónak. Meg is mutatták az álcázott prototípust.

Az Audi A3 és a Mercedes A-osztály után a BMW is épített egy négyajtós lépcsőshátút az alsó-középkategóriában. A kompakt méretű szedán a 2-es sorozat tagja lesz, és a Gran Coupé utónevet kapja, amivel arra utalnak, hogy a nagyobb sorozatok mintájára kupésan sportos formája lesz. Az alakját pedig már látni is lehet a BMW által közzétett képeken.

Az új 1-es sorozat alapjára épülő 2-es Gran Coupéról annyit már tudni lehet, hogy alapból elsőkerék-hajtású lesz, de az erősebb változatok összkerékhajtást kapnak.

Most azt is hozzátette a BMW, hogy a csúcsmodell a 235i lesz, aminek a 306 lóerős, turbós négyhengeres motorjához önzáró differenciálmű is jár. A bemutatójára már nem sokat kell várni.

Ez is érdekelhet:

Minden, amit tudnod kell a vadonatúj BMW 1-es sorozatról

Már az elsőkerék-hajtású alapokra épül, de ne bánd.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Ez most a legérettebb Honda SUV? Ilyen a ZR-V hosszabb használat után

Teljesen kiakadtak a rajongók az F1-pilóták hivatalos közös fotójától

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
8% Kevesebb mint egy éve
17% 1-3 éve
20% 4-7 éve
13% 8-10 éve
43% +10 éve