Az elmúlt egy évben komoly nyomás nehezedett a Force Indiára a szponzorok felől, ugyanis a csapat nevében megjelenő India nem volt elég nemzetközi, a támogatók pedig nem szeretnék, ha egy csapat neve egyetlen országhoz kötődne. Hát lecserélték, ám idő előtt kiderült, hogy mire.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A bugyirózsaszín istálló engedve az anyagi pressziónak a névváltoztatás mellett döntött, első körben felmerült, hogy Force One-ra nevezik át magukat, de az F1 bizottsága nem járult hozzá (amúgy még a többi csapat jóváhagyása is szükséges), mert szerintük túlságosan egybecseng a Forma–1-gyel, helyette csak simán

FORCE lett, így csupa nagybetűvel.

Hivatalosan még nem jelentették be, a terv az volt, hogy az új autó, a VJM11 február 25-i bemutatójáig nem árulják el, ám egy Reddit-felhasználó véletlenül kiszúrta a brit cégnyilvántartásban.

A FORCE amúgy egy mozaikszó lehet, ami Formula One Racing & Creative Engineeringből jöhet.

Öt csapat már bejelentette, mikor láthatjuk a 2018-as autóját:

  • február 22. – Mercedes
  • február 22. – Ferrari
  • február 23. – McLaren
  • február 25. – Toro Rosso
  • február 25. – Force India, vagyis FORCE

Eközben a Ferrari meg...

A Ferrari állítólag már elérte az álomhatárt a lóerők tekintetében

A Ferrarinak összejött az, amit a Mercedes decemberben még csak megközelíteni tudott.

(Forrás / fotó: Reddit / Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
21% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
19% Egy másik válogatott