A Hungaroringen nyert először Formula–1-es futamot Alonso, Button és Hill, de utóbbi aztán eltűnt Palik László elől. A Magyar Nagydíjon ültek be Formula–1-es autóba azok a magyar versenyzők, akik közül senkinek nem sikerült a pályafutása az autósport csúcskategóriájában. Itt avattak világbajnokot 2001-ben, itt szenvedett brutális balesetet Massa, és itt lett tizenöt másodpercig híres a bajnokság egy epizódszereplője.

Érdekes történet, hogyan került Magyarországra a Formula–1, és hogyan épült meg rekordgyorsasággal a mogyoródi pálya, miután a városi helyszínötletek elbuktak – meg is írtuk korábban.