Az előzések elősegítése miatt több aerodinamikai módosítás is jön az F1-ben 2019-ben. A legnagyobb hatással az autóra a leegyszerűsített, de szélesebb első szárny lehet, a Force Indiából lett Racing Point már szembesült is ezzel – és nem örül neki.

A Racing Point technikai vezetője, Andy Green szerint egyelőre még nem tapasztalták meg a módosítások előnyét, sőt, úgy van vele, hogy a lehető legrosszabb dolog történt az új autókkal a 2019-es szabályok hatására:

„Hatalmas pofon volt. Amikor először bevittük a szélcsatornába, több másodperccel lassabb volt a köridő tekintetében, ráadásul egy gyenge egyensúllyal rendelkező autót kaptunk. Vagyis ez volt a lehető legrosszabb végkifejlett.”

Az istálló technikai vezetője, Andy Green azért reméli, hogy ezekkel az új változtatásokkal szorosabbak lesznek a versenyek, ha már szinte egy teljesen új autót kell építeniük az új idényre.

Eközben meg...

A Ferrari elnöke elmondta, miért rúgták ki Arrivabenét

Azért nem fogalmazott teljesen egyértelműen.

(Forrás / fotó: motorsport.com / Racing Point Force India Formula One Team)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Katedrálisok a lóerőknek: A világ 5 legérdekesebb autógyárépülete

„Hová mehetne?” – Zak Brown megjósolta Verstappen új csapatát

Egy legelő közepére építettek villanyautó-töltőállomást Romániában, út se vezet oda

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te tudod, mennyit keres a feleséged?
75% Igen
14% Nem
11% Nem szoktunk erről beszélni