A McLaren egészen 2021-ig megy vissza az időben.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Max Verstappen sokáig magabiztosan vezette az Osztrák Nagydíjat, ám az 52. körben egy elrontott kerékcserével magára húzta a mögötte autózó Lando Norrist. A két pilóta körökön keresztül hatalmas csatát vívott egymással, a 64. körben pedig össze is ütköztek, mindkettejük autója defektet kapott:

Verstappen még tudott kereket cserélni, Norris azonban feladni kényszerült a versenyt. A versenybírák vizsgálták az esetet, és az ütközés során a hollandot találták hibásnak, aki ezért tíz másodperces időbüntetést kapott – a helyezésén ez egyébként nem rontott, ezzel együtt is az ötödik helyen zárta a spielbergi futamot.

Norris szerint a háromszoros világbajnok felelőtlen volt, sportszerűtlen és kétségbeesett, és ha nem látja be, hogy hibázott, akkor nem fogja tudni tisztelni őt a jövőben. Ezzel szemben Verstappen tagadja, hogy agresszív lett volna, és szerinte az incidens szimplán egy roppant szerencsétlen helyzet volt. Verstappen és Norris egyébként jó barátok, a kérdés pedig az, hogy ez – az első pályán való – ütközésük mennyiben befolyásolja a kapcsolatukat. Erről a holland azt mondta, hogy megbeszélik a történteket, „de nem most van itt ennek az ideje”.

Az esettel kapcsolatban természetesen a McLaren és a Red Bull is elmondta a véleményét, előbbi csapatfőnöke, Andrea Stella pedig a következőképpen látja a helyzetet:

„Azt gondolom, hogy világ teljes lakossága tudja, ki a felelős a történtekért. A probléma az, hogy ha nem kezeljük ezeket a dolgokat megfelelően, akkor visszatérnek. Most az köszönt vissza, hogy a múltban nem ítélték meg megfelelően a Lewis Hamiltonnal vívott keményebb csatáit, akkor kellett volna szigorúan büntetni őt. Akkor megtanulta volna, hogyan lehet szabályosan versenyezni.”

Verstappen és Hamilton a 2021-es szezon során többször, például Imolában, Silverstone-ban, Monzában és Dzsiddában is összeütköztek a nagy csatározásaik során – ez az volt az idény, amikor a holland megszerezte első világbajnoki címét.

A Red Bull pedig így látja az esetet:

Ezt mondja a Red Bull Verstappen és Norris elfajult csatájáról és az ütközésről

A Red Bull mintha nagyobb önreflexióval bírna, mint a McLaren.

(Forrás: Racingnew365.com, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Ez a három lehetősége maradt Carlos Sainznak, ahova igazolhat

Carlos Sainznak hamarosan döntenie kell, jelenlegi ázsiója miatt azonban megteheti, hogy kivár.

Végleg befellegzett Daniel Ricciardónak, már az utódja is megvan

Daniel Ricciardo nemcsak a Red Bull-os előléptetést, de a kisebbik RB ülését is bukta.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés