A hétvégi Amerikai Nagydíjon már kisebb erőfeszítéssel összejöhet a konstruktőri világbajnoki cím a Red Bullnak.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Miután Max Verstappen már a Japán Nagydíj versenyhétvégéjén bebiztosította címvédését, így négy futammal a vége előtt már csak a konstruktőri világbajnoki cím sorsa kérdéses.

Jelen állás szerint az éllovas Red Bull 165 ponttal vezet a második helyen álló Ferrarival szemben (619 vs. 454), a hátralévő négy versenyhétvégén pedig még összesen 191 pont szerezhető. Ez pedig azt jelenti, hogy a hétvégi Amerikai Nagydíjat követően az osztrák istállónak minimum 147 pontos előnnyel kell rendelkeznie (mert ugye Brazíliában sprintfutam is lesz), vagyis

ha a Red Bull legalább 26 pontot begyűjt, vagy maximum 18 ponttal kevesebbet szerez a Ferrarinál, akkor 2013 után ismét felér a csúcsra a gyártók között is.

Az osztrákoknak tehát egészen jók az esélyeik, például...

  • ha Verstappen vagy Pérez megnyeri az austini futamot és valamelyikük megszerzi a leggyorsabb körért járó plusz egy pontot, akkor meg is van a 26 pont.
  • Ha a Ferrari kettős győzelmet arat és a leggyorsabb körért járó plusz egy pontot is behúzza, a Red Bull pilótáinak akkor is elég a harmadik és a negyedik helyen célba érniük,
  • de persze van még számos lehetőség, a lényeg a matek, vagyis a Red Bull 26 pontja.

(Fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

A pontlevonásoknál is súlyosabb büntetésre számíthat a Red Bull

Úgy tűnik, van félnivalója a Red Bullnak a Forma–1 korábbi atyaúristene szerint.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál

Nem az nyer, aki a leggyorsabb – vezettem a világ egyik legtakarékosabb versenyautóját

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Külföldi vagy hazai nyaralás?
43% Külföldi
24% Hazai
33% Idén egyik sem
Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál
Hirdetés