Úgy tűnik, az új szabályok már az első méterektől izgalmasabbá és kiszámíthatatlanabbá tehetik a futamokat a Formula–1-ben.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az új Formula–1-es motorok érkezése a rajtokat is teljesen új szintre emeli, és nem feltétlenül a pilóták örömére. A pilótáknak ugyanis akár 10 másodpercig is pörgetniük kell a turbó feltöltőjét a rajt előtt, ami jelentősen megnehezíti a rajtolást. Korábban a hőenergia-visszanyerő, azaz a MGU-H segítette a turbó megfelelő sebességre pörgetését, de ennek hiányában a versenyzőknek saját maguknak kell életre kelteniük a rendszert, vagyis sokkal összetettebb feladattal kell szembenézniük, mint korábban, hogy a turbót a megfelelő üzemmódba hozzák indulás előtt.

Verstappen éles kritikája: Ez nem F1-szerű, inkább Formula E csak szteroidokon

Max Verstappen igencsak kemény szavakkal illette az új technikai szabályokat.

A helyzetet tovább bonyolítja, hogy az elektromos rásegítés csak 50 km/óra felett érkezik meg, így a piros lámpák kialvásakor a tökéletes gáz- és kuplungkezelés válik az egyik legnagyobb kihívássá, hiszen egy rossz mozdulat, és oda az egész rajt.

Nem csoda, hogy több pilóta is kifejezte aggodalmát a bonyolult eljárás miatt, Gabriel Bortoleto például egyenesen káosznak nevezte az új folyamatot:

„Ó, ember, ez bonyolult! Az a tíz másodperces dolog… öt másodperc után már azt sem tudom, mennyinél járok. És közben pörög a motor, váltogatok, engedem a kuplungot. Ez elég nagy káosz. Tavaly sokkal egyszerűbb volt. Majd meglátjuk, mi lesz a szezonnyitó Ausztrál Nagydíjon.”

Az Audi 21 éves brazilja mellett a regnáló világbajnok Lando Norris és Valtteri Bottas is hasonló aggályokat fogalmazott meg. Előbbi szerint is káoszra lehet számítani, míg a Cadillac színeiben visszatérő finn attól tart, hogy a mezőny végéről indulva egyszerűen nem lesz elég ideje ideálisan felpörgetni a turbót a rajtprocedúra alatt. Bortoleto csapattársa, Nico Hülkenberg is egyetértett abban, hogy a rajthelyezés kulcsfontosságú lesz, ám ő valamivel optimistábban látja a helyzetet, és bízik benne, hogy a csapatok gyorsan kiismerik az új rendszert, és megtalálják a működő beállításokat.

(Forrás: Motorsport.com, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Norris: Verstappen nyugodtan visszavonulhat, ha nem tetszik neki

Lando Norris odaszúrt a panaszkodó Max Verstappennek.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Hazai pályán a Red Bull: Itt az Osztrák Nagydíj menetrendje, nehogy lemaradj!

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
24% Franciaország
16% Spanyolország
13% Anglia
0% Brazília
16% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés