2026-tól egészen új Formula–1-es autókat láthatunk a sportágban.

2026-ban új korszak kezdődik a Formula–1-ben, az FIA pedig a napokban előállt a vadonatúj autók „finomított” látványterveivel – az új versenygépek nem kicsit másképp fognak kinézni, mint amit eddig megszoktunk:

A nagyobb felbontásért kattints a képekre!

A titok a kisebb, könnyebb autókban rejlik: a tengelytáv rövidebb lesz (maximuma 3600 mm-ről 3400 mm-re csökken), a karosszériaszélesség is csökken (2000 mm-ről helyett 1900 mm-re), ahogy az autók súlya is 30 kg-mal, és a leszorítóerő is mérséklődik 30%-kal, ahogy a légellenállás is 55%-kal. Továbbá teljesen új, aktív aerodinamikai rendszereket kapnak a versenygépek, jönnek ugyanis az állítható első és hátsó szárnyak.

A nagyobb felbontásért kattints a képekre!

Ezek a változtatások, valamint az új motorok bevezetése az F1 történetének talán legnagyobb szabályváltozását jelentik.

Egy új, Operatív szabályzat nevű szabálykönyv is életbe lép, amely az F1-csapatok hétvégi versenyek kívüli tevékenységeit szabályozza.

A kérdés már csak az, hogy az újítások mennyire változtatják meg a versenyek dinamikáját? Az biztos, hogy az új technológia és szabályok mindenkit arra késztetnek, hogy újragondolják, mit jelent gyorsnak lenni az F1-ben – a csapatok legkorábban 2025. január 1-jén kezdhetnek el dolgozni a 2026-os autójukon.

(Forrás: Planetf1.com, fotó: FIA)

Ez is érdekelhet:

Eltiltás fenyegeti Verstappent, de úgy tűnik, ennek még örülne is

Még akár jól is jöhet Max Verstappen számára, ha ki kell hagynia egy futamot majd 2025-ben.

Még a Red Bull szerelőinek is pénzbe kerül Sergio Pérez csapnivaló teljesítménye

Sok mindenre és sok mindenkire hatással van Sergio Pérez idei szezonja.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Még mindig hidegrázós Hamilton és Verstappen utolsó köre arról a bizonyos Abu-dzabi Nagydíjról

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
36% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés